Duże zmiany w pogodzie na Śląsku. Damian Dąbrowski ostrzega: Zrobi się plucha

Po udanym pogodowo weekendzie na Śląsku przyjdzie zdecydowane pogorszenie pogody. Odczujemy to już w poniedziałek, bo temperatura spadnie i pojawi się śnieg z deszczem. Będzie też mocno wiało.

Damian Dabrowski

Na Śląsku znowu zrobiło się biało. Jak informuje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, w poniedziałek w regionie możemy spodziewać się opadów śniegu. Niestety do tego dojdzie silny wiatr i spadek temperatury. Będzie bardzo nieprzyjemnie. Takie pogorszenie pogody ma potrwać co najmniej do końca tego tygodnia.

W poniedziałek po południu w wielu miejscach ponownie zrobi się biało. Później opady śniegu będą przechodzić miejscami również w deszcz ze śniegiem. Do tego dojdzie silny wiatr, który odczuwalną temperaturę obniży nawet 5 stopni Celsjusza. Podobna pogoda będzie we wtorek, z tym, że być może pojawią się przejaśnienia. Poza tym - opady śniegu, silny wiatr. Temperatura odczuwalna nawet 0 5°C.

Jak prognozuje Damian Dąbrowski, w środę w dalszym ciągu w całym regionie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami ponownie wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1010 hPa.

- No cóż, jak widać, najbliższe dni przyniosą nam pogorszenie pogody, sporo opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz silniejszy wiatr. Miejscami utworzy się kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna - przewiduje Dąbrowski

Król pogody ze Świętochłowic dodaje jednocześnie, że śnieg długo się nie utrzyma. Zrobi się plucha, bo temperatura będzie balansować w pobliżu zera.

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon