Duże zmiany w pogodzie na Śląsku. Damian Dąbrowski: Wraca mroźna zima

To koniec ciepłego stycznia. Wraz z początkiem ferii zimowych w województwie śląskim wraca prawdziwa zimowa pogoda. Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic przewiduje, że śląski krajobraz zrobi się biały jeszcze w tym tygodniu.

Krzysztof Malinowski/gzm
Damian Dąbrowski

Ciepły styczniowy weekend za nami. W sobotę temperatura podchodził pod 10 °C, a w niedzielę niewiele mniej. W nowym tygodniu ta sielanka się skończy i pogoda zrobi się bardziej typowa jak na obecną porę roku. Jak przewiduje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, koło środy i czwartku możemy się spodziewać opadów śniegu, a temperatura zacznie spadać jeszcze wcześniej. W poniedziałek temperatura max. po południu ok. 5/6°C. Ze względu na silny wiatr odczuwalna będzie niższa. We wtorek (17 stycznia) temperatura będzie podobna, ale do tego mogą dojść opady deszczu.

Winter is coming. Śnieg spadnie w środę

W połowie tygodnia znów poczujemy, że jest styczeń. Zima powraca.

- Zachmurzenie tego dnia w woj. śląskim będzie przeważnie duże i całkowite. Na kolejnym froncie atmosferycznym wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem - przewiduje Damian Dąbrowski.

Jak będą wyglądały kolejne dni w pogodzie? Jak podaje król pogody ze Świętochłowic, przełom drugiej i trzeciej dekady stycznia przyniesie pewne zmiany. Ustanie bezpośredni napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego znad Atlantyku, który dominował przez całą pierwszą połowę stycznia.

- Do woj. śląskiego napłynie nieco chłodniejsze powietrze, w związku z tym nocami pojawi się kilkustopniowy mróz, a w ciągu dnia temperatura będzie balansować w pobliżu zera. Jeśli popada, to już głównie sam śnieg tak więc jest szansa, że krajobrazy miejscami znowu się zabielą - przekonuje Dąbrowski.

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon