Seria zdarzeń drogowych na autostradzie A4. Kolizja, zderzenie z barierkami i osobówki z tirem

Do dwóch zdarzeń drogowych w krótkich odstępach czasowych doszło na autostradzie A4. W wyniku wczesnych godzin porannych droga szybko zaczęła się blokować - tylko jeden pas jezdni był przejezdny. Obecnie droga została odblokowana na tym odcinku. Niestety kilkadziesiąt minut później doszło do kolejnego zdarzenia.

Korki A4

Około godziny 6, w poniedziałek, 22 sierpnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych na wysokości AWF w kierunku Wrocławia. Jak informuje mł. asp. Łukasz Kloc od rana doszło do trzech zdarzeń drogowych.

- Do pierwszego z nich doszło o 5:26 na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Tam osobówka zderzyła się z busem dostawczym. Nie było osób poszkodowanych, zdarzenie zakończono około godziny 7 - wyjaśnia p.o. oficera prasowego Łukasz Kloc.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka minut później na 334. kilometrze autostrady A4, tam samochód osobowy marki Porsche wjechał w barierki. Dwa pasy ruchu zostały zablokowane, ruch odbywał się pasem środkowym. Droga na tym odcinku została odblokowana.

Zderzenie tira z osobówką

Natomiast ostatnim zdarzeniem jest wypadek na ul. Murckowskiej - jadąc A4 w kierunku DK86 w stronę Sosnowca. Tam samochód osobowy około godziny 8:13 zderzył się z tirem. Jak wyjaśnia kpt. Rafał Gruszka na ten moment wiadomo, że w pojazdach nie zostali uwięzieni pasażerowie.

Kierowca osobówki z powodu poniesionych obrażeń wymagał hospitalizacji, na miejsce skierowana została karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Jak dodaje mł. asp. Łukasz Kloc z katowickiego komisariatu co najmniej jeden pas jezdni jest zablokowany, na miejscu tworzą się spore korki.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon