Dwudniowe targi w Mysłowicach. W ich trakcie wojsko szuka kandydatów na żołnierzy

Wojskowe Targi Służby i Pracy rozpoczynają się w piątek (17 marca) w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. - Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach – mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/ZolnierzRP
Zołnierze

Pokazy grupy poszukiwawczo-ratowniczej K-9 oraz medycyny pola walki, przedstawienie sprzętu wojskowego oraz wyposażenia żołnierzy, występ wojskowej orkiestry, a także możliwość degustacji grochówki z kotła – takie atrakcje przygotowano podczas Wojskowych Targów Służby i Pracy, które od piątku do soboty (17 – 18 marca) odbywać się będą w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wydarzenie organizują Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji reklamując je jako jedyne w Polsce „w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.”

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zasadniczym celem imprezy jest bowiem nie organizacja pokazów, ale poszukiwanie chętnych do podjęcia służby wojskowej (dobrowolnej zasadniczej oraz zawodowej). Potencjalni kandydaci będą mogli porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, zapytać o specyfikę profesji, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Będą mogli dowiedzieć się na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – kto może ją podjąć, jak wygląda procedura powołania, a także na jakie korzyści mogą liczyć zgłaszający się do niej. W trakcie targów rekruterzy przedstawią ponadto informację jak zostać żołnierzem zawodowym i jakie są możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Również zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Szkolenie ukraińskich załóg na Leopardach

Może Cię zainteresować:

Minister obiecuje hub serwisowy dla ukraińskich Leopardów w Gliwicach. Związkowcy zmartwieni: "A części skąd?"

Autor: Michał Wroński

14/03/2023

żołnierze wojska polskiego

Może Cię zainteresować:

Polskie wojsko wzywa rezerwistów na ćwiczenia. idzie wojna? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

16/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon