Dzień Otwarty Kolei Śląskich w niedzielę 3 września 2023. Wiele atrakcji w bazie KŚ w Katowicach. Trzeba się jednak zapisać

Fajna niedziela szykuje się dla fanów kolei. 3 września, na zakończenie wakacji, Koleje Śląskie zapraszają na Dzień Otwarty w swojej bazie w Katowicach. Uwaga! Trzeba wcześniej się zapisać w systemie. Zapisy ruszają 30 sierpnia o godz. 16.

W niedzielę 3 września 2023 r. z okazji zakończenia wakacji Koleje Śląskie zapraszają na kolejne zwiedzanie swojej bazy w Katowicach.

Dzień Otwarty w bazie Kolei Śląskich w Katowicach 3 września

Przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ramach wydarzenia przewidziano m.in.

 • odwiedziny w kabinie maszynisty,
 • zwiedzanie hali napraw,
 • obejrzenie podwozi pojazdów szynowych,
 • prezentację możliwości jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego,
 • spotkanie z pracownikami kolejowymi, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące codziennej działalności Kolei Śląskich.

Udział w wydarzeniu możliwy jest po rejestracji poprzez formularz internetowy, który będzie dostępny od środy 30 sierpnia 2023 r., od godziny 16:00, pod adresem https://okazjonalne.kolejeslaskie.com/

Udział bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest jednak ograniczona. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch turach. Planowo pierwsza z nich wyruszy do bazy Kolei Śląskich przy ul. Raciborskiej z dworca w Katowicach z peronu czwartego o godzinie 9:00, a druga - o 12:10.

Podczas wydarzenia będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa ujęte w regulaminie, a do najważniejszych z nich należą:

 • Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich powyżej 15. roku życia jest posiadanie ważnego oświadczenia ze zgodą na uczestnictwo w wydarzeniu, wypełnionego przez rodziców/opiekunów prawnych.
 • Osoby niepełnoletnie poniżej 15. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu, będąc pod opieką osoby dorosłej (prawnego opiekuna).
 • Za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich poniżej 15. roku życia podczas wydarzenia pełną odpowiedzialność ponoszą osoby dorosłe, pod których opieką te osoby niepełnoletnie się znajdują.
 • Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do poleceń opiekunów grupy lub/i pracowników spółki biorących udział w wydarzeniu.
 • Na terenie hali napraw wszyscy uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego noszenia kamizelek odblaskowych oraz kasków, które zapewnią Koleje Śląskie. Wydane środki bezpieczeństwa osobistego należy zwrócić po zakończeniu zwiedzania.
 • Wskazane jest noszenie obuwia na płaskiej podeszwie.

Koleje Śląskie zachęcają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Raciborskiej 58 w Katowicach, w dniu 3 września 2023 r. i poznania realiów codziennej pracy śląskiego przewoźnika.

Koleje slaskie umowa newag 03

Może Cię zainteresować:

Przedsmak gigantycznej inwestycji Kolei Śląskich: trzy, a może nawet pięć, nowych pociągów już w 2025 roku

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2023

Fotowoltaika

Może Cię zainteresować:

Powołano Śląski Klaster Energii. Samorządowcy liczą na niższe ceny prądu

Autor: Michał Wroński

31/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon