Eastwood Symphonic po raz pierwszy w Polsce!

Muzyka z legendarnych filmów Clinta Eastwooda w zupełnie nowej odsłonie! Ukochane przez kinomaniaków filmowe kompozycje zagrają kwintet jazzowy i 65-osobowa orkiestra symfoniczna. Na trasie koncertowej znajdą się cztery miasta: Szczecin, Toruń, Gliwice i Warszawa.

Projekt bez nazwy 10

Na czele projektu Eastwood Symphonic stoi Kyle Eastwood – amerykański muzyk jazzowy i kompozytor, syn Clinta Eastwooda. Podczas koncertu usłyszymy tematy muzyczne z kultowych filmów, takich jak Gran Torino”, „Listy z Iwo Jimy”, „Sztandar chwały”, „Co się wydarzyło w Madison County” w wykonaniu kwintetu jazzowego i orkiestry symfonicznej. Autorem aranżacji utworów jest pochodzący z Luksemburga trębacz i kompozytor, Gast Waltzing.

Kyle Eastwood urodził się w Los Angeles w 1968 roku. Jest synem legendarnego aktora i reżysera, Clinta Eastwooda. Miłość do muzyki wyniósł z domu. Jako dziecko zaczął grać na gitarze basowej. Swoją muzyczną edukację kontynuował podczas studiów na University of Southern California, a po godzinach grał w klubach jazzowych w Los Angeles.

Muzyczna kariera Kyle’a rozpoczęła się w latach 90., kiedy założył swój własny zespół jazzowy i wydał pierwszą płytę pod tytułem „From Here To There” (1998). Od tej pory ukazało się jeszcze siedem albumów dobrze przyjętych przez krytyków, przy których współpracował z innymi muzykami, w tym z Clintem Eastwoodem. Kyle jest również autorem ścieżek dźwiękowych do wielu filmów.

Koncert Eastwood Symphonic jest dowodem na talent muzyczny Kyle’a Eastwooda i jego zdolność do łączenia muzyki jazzowej i symfonicznej. Projekt ugruntował jego pozycję szanowanego muzyka i kompozytora.

Eastwood Symphonic to wyjątkowe muzyczne doświadczenie. Niesamowite zdolności i kreatywność muzyków zaangażowanych w projekt oczarowały melomanów na całym świecie, a sposób, w jaki połączyli spontaniczność jazzu z doniosłym brzmieniem aranżacji orkiestrowych odbił się szerokim echem w branży muzycznej.

Eastwood Symphonic:
18.04.2024 Netto Arena, Szczecin
19.04.2024 Arena Toruń, Toruń
21.04.2024 PreZero Arena Gliwice, Gliwice
22.04.2024 COS Torwar, Warszawa
Bilety dostępne tutaj: https://www.eventim.pl/artist/eastwood-symphonic/

Główny partner medialny: RMF Classic
Patron medialny: Wyborcza.pl
Organizator: Arena Operator
Zdjęcia: Antoine Jaussaud

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon