Embraerem z Pyrzowic do Amsterdamu. Holenderskie linie oficjalnie zainaugurowały nowe połączenie. „Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska”

W środę, 2 listopada, w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze oficjalnie zainaugurowały nową trasę, czyli bezpośrednie połączenie z Pyrzowic do Amsterdamu. Nowa trasa obsługiwana jest codziennie przez regionalną linię KLM Cityhopper.

Do tej pory KLM latał do Amsterdamu z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Teraz także mieszkańcy naszego regionu zyskali dostęp do globalnej siatki połączeń holenderskiego przewoźnika z lotniska bazowego KLM: Amsterdam-Schiphol. W środę w Pyrzowicach oficjalnie zainaugurowano nową trasę, a w symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyła m.in. Daphne Bergsma, ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce.

KLM, czyli tam i z powrotem

Po uruchomieniu nowych połączeń do Poznania, Wrocławia, a wcześniej Krakowa i Gdańska, przy ciągłej obecności w Warszawie, przyszedł czas na włączenie do naszej siatki jeszcze jednego polskiego miasta – Katowic. W tym sezonie planujemy zaoferować łącznie do 68 lotów tygodniowo z 6 polskich miast, łącznie z nową trasą z Katowic – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny Air France-KLM w Polsce.

Katowice, serce Górnego Śląska, to bardzo ważny ośrodek gospodarczy w Polsce. Dostrzegamy w nim ogromny potencjał, przede wszystkim ze względu na ruch biznesowy z Katowic i jego okolic. Mamy nadzieję, że codzienne loty pomogą w budowaniu nowych relacji handlowych, gospodarczych i kulturalnych między Polską a Holandią, a także otworzą nowe opcje podróży dla turystów. Mieszkańcy całego regionu zyskują teraz nowe możliwości, dzięki rozległej siatce połączeń KLM, która w tym sezonie obejmuje 163 kierunki na całym świecie, dokąd można dotrzeć lecąc przez Amsterdam – dodaje Siling.

Loty na trasie Amsterdam (Schiphol) – Katowice Airport – Amsterdam (Schiphol) odbywają się codziennie. Samolot startuje z Pyrzowic o godzinie 16:50, a ląduje w Amsterdamie na lotnisku Schiphol po dwóch godzinach. Loty powrotne? Samolot z Amsterdamu jest w Katowice Airport o 16:10.

Połączenia z Amsterdamu do Pyrzowic:

  • Amsterdam – Pyrzowice, wylot: 14:20, przylot: 16:10 (numer rejsu KL1815)
  • Pyrzowice – Amsterdam, wylot: 16:50, przylot: 18:50 (numer rejsu KL1816)

Ceny biletów?

Bilety KLM na lot z Katowice Airport do Schiphol są już w sprzedaży. Można je kupić na stronie klm.pl, a także w biurach podróży. Ceny przelotu z Katowic do Amsterdamu w obie strony zaczynają się od 659 złotych. Jak podkreślają w Pyrzowicach. warto sprawdzać stronę internetową KLM, gdzie można zarezerwować loty nie tylko do Amsterdamu, ale też do innych miast na świecie z wylotem z Katowice Airport.

Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska. Cieszymy się, że najstarsza i jedna z największych europejskich linii lotniczych uruchomiła codzienne rejsy z Pyrzowic do swojego węzła przesiadkowego w Amsterdamie. Naszym partnerom z KLM dziękuję za tę decyzję, która potwierdza znaczący potencjał gospodarczy i społeczny województwa śląskiego. Wierzę, że trasa do Amsterdamu spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie komercyjnym sukcesem – zaznacza Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Z Amsterdamu dalej w świat

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM realizują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. Podróżni z naszego regionu mogą dzięki temu – po przesiadce – korzystać z innych rejsów KLM. To między innymi loty do Edynburga, Glasgow, Newcastle, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Birmingham, Manchesteru i wielu innych europejskich miast.

Dodajmy, że rejs z Katowic do Amsterdamu obsługiwany jest przez linię-córkę KLM Cityhopper i samolot Embraer E195-E2. Jak podkreślają w holenderskich liniach, model E195-E2 – w porównaniu z Embraerem E-190 – emituje 31 proc. mniej CO2 na pasażera i jest o 63 proc. cichszy. Na pokładzie jest 112 miejsc w klasie ekonomicznej, a także 20 miejsc w klasie biznes. – Podobnie jak na innych lotach europejskich KLM, które trwają poniżej 120 minut pasażerowie klasy ekonomicznej są częstowani bezpłatnymi napojami i drobnymi przekąskami. Natomiast w klasie biznes jest serwowany pełny posiłek wraz z przystawką i deserem – wyjaśniają w KLM.

KTW październik 2022

Może Cię zainteresować:

40 tysięcy ton frachtu w 2022? Pyrzowice liderem wśród 13 regionalnych lotnisk w Polsce. To będzie rekordowy rok w ruchu cargo

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/10/2022

Lotnisko w Pyrzowicach: zmiana oznakowania

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym oznakowaniem drogi startowej. Powód? Zmiana położenia biegunów magnetycznych Ziemi

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/10/2022

Antonov An-124 Rusłan

Może Cię zainteresować:

Jumbo Jet, Rusłan, Ił-76 i nie tylko. Najciekawsze samoloty, które w tym roku przyleciały do Pyrzowic

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon