FEST Festival nie przystosowany do osób niepełnosprawnych. "Hitem jest platforma dla OzN bez podjazdu"

Niepełnosprawny influencer Wojtek Sawicki w mediach społecznościowych skomentował poziom dostosowania się FEST Festivalu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sawicki między innymi krytykuje platformę dla Osób z Niepełnosprawnościami, na którą nie było podjazdu. "Największym "hitem" festiwalu jest platforma dla OzN, która... nie ma podjazdu. Jest za to dużo schodów."

Life on Wheelz
Platforma nie dla osób niepełnosprawnych1

Wojtek Sawicki, który choruje na dystrofię mięśni Duchenne'a, prowadzi w mediach społecznościowych profil pn. "Life on Wheelz". Influencer postanowił wybrać się na FEST Festival, który zgodnie z zapowiedziami organizatorów miał zostać przygotowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Platforma ze schodami i brak utwardzonej nawierzchni

Po zakończonym festiwalu Sawicki skomentował poziom dostosowania wydarzenia do osób z niepełnosprawnościami. Jego zdaniem organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania.

- Platforma dla osób z niepełnosprawnościami na FESTFestivalpl w Chorzowie. Nie wiem jak to skomentować. To przecież jawna kpina! Platforma dla OzN ze SCHODAMI??? To jakiś cyrk. Dawno nic mnie tak nie oburzyło. A to tylko jeden z wielu przykładów zaniedbań organizatorów. Wstyd! - napisał na Twitterze Sawicki.

Natomiast na Facebooku influencer dodatkowo opisuje swoje doświadczenia. Pomimo wielu zapewnień mężczyzna nie mógł skorzystać z licznych atrakcji, ze względu na brak m. in. utwardzonej nawierzchni (w sobotę, 13 sierpnia teren przy scenie głównej zamienił się w bagnisko) oraz także braku przystosowanych toi toi-ów. - Organizatorzy przed eventem zapewniali o dostępności imprezy Co mają począć osoby, które kupiły bilety na festiwal licząc na dostosowanie koncertów i terenu imprezy? Nie wiadomo - organizator nie odpowiada bowiem na maile, nawet wysyłane wiele razy - podkreślił.

Organizatorzy przyznają się do błędu

Kilka godzin po publikacji postów na mediach społecznościowych przez Sawickiego, FEST Festival wydał oficjalne stanowisko w sprawie. Organizatorzy przyznali, iż platforma nie była dostosowana do osób poruszających się na wózkach ze względu na problemy logistyczne i nie dostarczenie niektórych niezbędnych elementów.

- (...) podesty nie były w pełni przystosowane dla poruszających się na wózkach - w tych dniach nasi pracownicy, jak i ochrona wydarzenia służyła pomocą w poruszaniu się i korzystaniu z podestu - wyjaśniają organizatorzy.

Dodają, iż w piątek i sobotę dla OzN dostępna była alternatywna strefa, zlokalizowane naprzeciwko Main Stage. Organizatorzy podkreślają, iż nie wiedzieli o powstałych trudnościach i przepraszają za powstałe niedogodności. W dalszej części komunikatu zaznaczają, że FEST w większości znajduje się na utwardzonym terenie, a część toalet została przystosowana do OzN.

- Pełna dostępność festiwalu dla osób z niepełnosprawnościami jest dla nas ważna, dlatego przepraszamy za czasowe niedogodności i jesteśmy pewni, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca w kolejnych edycjach festiwalu - kończą.

Odpowiedź FEST Festivalu
Fest Festival

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon