Festiwal Tauron Nowa Muzyka: organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w przyszłym roku

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka zdradzili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w 2024 roku. Brytyjski duet didżejów i producentów muzyki elektronicznej Bicep wystąpi w Katowicach ze specjalnym setem audiowizualnym.

Sam Mulvey
BICEP

Cztery dni – od 20 do 23 czerwca 2024 roku – potrwa 19. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który po raz kolejny odbędzie się w Strefie Kultury, czyli na terenie dawnej Kopalni Katowice.

Główną gwiazdą festiwalu będzie brytyjski duet didżejów i producentów muzyki elektronicznej – Bicep. W Katowicach wystąpią ze specjalnym setem audiowizualnym (Chroma).

– Unikalne połączenie klubowej euforii, parkietowej energii, nowoczesnej produkcji i nostalgicznych emocji uzależnia tysiące fanów na świecie. Matt McBriar i Andy Ferguson to autorzy takich ponadczasowych hitów, jak „Glue” i „Opal”, a także równie udanych tanecznych pereł, jak np. „Just” i „Apricots” – przekonują organizatorzy.

Na scenie pojawią się także Chase & Status, czyli legendy muzyki drum’n’bass – Will Kennard i Saul Milton. Ich drugi album („No More Idols”) zdobył podwójną platynę, co otworzyło im drzwi do mainstreamu. Współpracowali z takimi artystami, jak Snoop Dogg, Pusha T, Rita Ora Rihanna, dla której wyprodukowali trzy albumy.

Kolejną zapowiedzianą już gwiazdą jest raperka IAMDDB, która przyciąga publiczność swoim niepodrabialnym głosem oraz stylem, łącząc różne gatunki pod samozwańczym szyldem „Urban Jazz”.

– Muzyczną fuzję reprezentuje również projekt Nihiloxica (...) Ich sceniczna fuzja surowej, polirytmicznej gry na perkusji oraz syntetycznego basu i tekstur techno urzeka publiczność na całym świecie – zapewniają organizatorzy.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

OFF Festival Katowice fot Radosław Kaźmierczak

Festiwalowe lato. Fest wkurzony Tauzen i... kolory Ostrawy

Royksopp

Röyksopp główną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023

Jesienny koncert dla dzieci w Pałacu w Rybnej

Koncert dla dzieci "Po drugiej stronie lustra" powraca

Artur andrus naklo slaskie

Do Nakła Śląskiego zawita Artur Andrus

Kazimierz Karolczak

"Myślimy o tym, jak uwolnić tę energię w innych miastach"

Aktor Tomasz Karolak

Tomasz Karolak z „pięćdziesiątkowym” stand-upem w Tychach

Seniorzy tarnowskie gory muzeum

Weekend seniora z kulturą 2023. Gdzie można się wybrać?