Finansowanie in vitro w budżecie województwa śląskiego. Była radna PiS: Zawsze byłam za, a klub był przeciw

Taka była decyzja klubu PiS, żeby zagłosować przeciwko finansowaniu in vitro. Ja jednak od początku miałam inne zdanie - powiedział Alina Nowak, była radna PiS, obecnie „Tak dla Polski".

Alina Nowak 1536x1024

W najbliższych kilku dniach sejmik województwa śląskiego ma przyjąć budżet na przyszły rok, który, co ciekawe został przygotowany jeszcze przez obóz Zjednoczonej Prawicy, ale teraz to opozycja rządzi w województwie. Nie oznacza to jednak problemów w nadchodzącym głosowaniu, bo, jak przekonuje Alina Nowak, radna sejmiku z klubu „Tak dla Polski".

- Budżet przygotowywał klub PiS, ale nie było dużych dyskusji z tym związanych. To bezpieczny budżet. Mam nadzieję, że zostaną podjęte odpowiedzialne i właściwe decyzje - powiedziała Alina Nowak w rozmowie dnia Radia Piekary. Dodała, iż ma nadzieję, że ponad podziałami uda się przyjąć budżet mimo kilku przesunięć. No właśnie, bo pojawiły się nowe pozycje, chociażby finansowanie programu in vitro w województwie śląskim.

In vitro śląsk

Może Cię zainteresować:

Po przewrocie w sejmiku refundacja in vitro ma znaleźć się w przyszłorocznym budżecie województwa

Autor: Patryk Osadnik

29/11/2022

- To ważny temat. Sama jestem matką i mam dorosłego syna i to największe szczęście w moim życiu, dlatego popieram metodę in vitro. Rozmawialiśmy o finansowaniu in vitro jeszcze w ramach klubu PiS - powiedziała Alina Nowak.

Co ciekawe, radna jeszcze trzy miesiące temu głosowała przeciwko finansowaniu in vitro.

- Taka była decyzja klubu. Teraz widzę, że pieniądze na in vitro powinny się znaleźć - wyjaśniła Alina Nowak.

Skąd w takim razie w politykach PiS taka niechęć do in vitro?

- Ciężko się wypowiadać za innych. Ja jestem na tak i trzeba wspierać te rodziny, które marzą o rodzicielstwie. Trzeba im to umożliwić - odpowiedziała radna.

Tak dla Polski? To nie jest układ partyjny, to ruch samorządowy

Przypomnijmy, że Alina Nowak wraz z marszałkiem Jakubem Chełstowskim przeszła z klubu PiS do ruchu Tak dla Polski. W porannej rozmowie Radia Piekary swoją decyzję tłumaczyła tym, że chce być w środowisku bliższym samorządowi, gdzie każdy ma prawo do swojej opinii.

- To nie jest układ partyjny, to ruch samorządowy. Nie przechodzę tam zmieniając swoje poglądy, bo dalej jestem tą samą osobą. Dalej jestem osobą wierzącą, czego się nie wstydzę, ale w ruchu mamy osoby różnych poglądów.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon