Franciszek Smuda o zwolnieniu Jana Urbana. Z taką chamówą nie miałem nigdy do czynienia

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski skrytykował styl zwolnienia Jana Urbana z Górnika Zabrze. - Taki sposób rozstania delikatnie nazywając, to zwykła chamówa - powiedział Smuda w rozmowie z „Super Expressem".

Franciszek Smuda 3

Franciszek Smuda, były selekcjoner polskiej kadry, a obecnie trener Wieczystej Kraków, mocno skrytykował to w jaki sposób Górnik Zabrze pożegnał się z trenerem Janem Urbanem. Złotousty szkoleniowiec w rozmowie z „Super Expressem" mówił o „niespotykanej chamówie"

Przypomnijmy, że Jan Urban nie jest trenerem Górnika od ostatniego wtorku. Ludzie zarządzający klubem, w tym prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik oraz prezes Arkadiusz Szymanek zdecydowali, że Urban musi stanowisko opuścić. I to mimo faktu, że zdołał utrzymać się w Ekstraklasie i nawet zająć miejsce w środku tabeli. Pomimo trudnej sytuacji finansowej oraz kadrowej klubu.

- Wiem, że Janek w pracy w Górniku spotykał się z wieloma problemami, również finansowymi, bo to nie jest jakiś wypasiony klub, jak kiedyś w przeszłości, ale wykonał tam świetną robotę - uważa Franciszek Smuda. Dodaje, że piłkarze Górnika przy Urbanie dosłownie rośli w oczach, dlatego tak ciężko zrozumieć decyzję o zwolnieniu człowieka, który wiele znaczy też dla historii zabrzańskiego klubu. Szczególnie bulwersujący jest fakt, że Urban usłyszał, że jest zwolniony, ale miał jeszcze poprowadzić jeden trening. Co gorsza, podziękowano mu już na początku okresu przygotowawczego. Więc wyniki sportowe nie miały z tą decyzją nic wspólnego.

- To jest tąpnięcie dla każdego trenera. Jesteś przygotowany, masz ułożony plan nad którym pracowałeś, zamiast może leżeć gdzieś na plaży. Teraz te wszystkie plany idą w kibel (...). Z taką chamówą, jaka teraz spotkała Urbana nie miałem jeszcze do czynienia - mówi Smuda dla „Super Expressu".

Jan Urban zwolniony

Może Cię zainteresować:

Jan Urban zwolniony z Zabrza w fatalnym stylu. Czy nowym trenerem Górnika zostanie Adam Nawałka?

Autor: Robert Czykiel

15/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jan Urban zwolniony

Marny styl rozstania Górnika z Janem Urbanem. Wróci Nawałka?

318294162 6149927321705444 5188262733088818647 n

Papszun, Probierz i Urban muszą poczekać na reprezentację

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Antoni Piechniczek i Jan Urban

Urban i Piechniczek typują wynik meczu Polska-Szwecja

Ostra, kontaktowa, choć miła dla oka gra :D

Coś poszło nie tak... Diablice spadły do I Ligi

Stadion Śląski

Mecz Ruch - Wisła na Stadionie Śląskim? Były prezes jest za

332849853 1231954711048068 8173808164185450612 n

Ruch przyśpiesza do Ekstraklasy. Godny debiut Zagłębia