„Gańba” w Radiu Piekary. Serial kryminalny o mordercy ze Śląska

Kryminalna historia o seryjnym mordercy ze Śląska. Od 1 marca 2023 r. na antenie Radia Piekary emitowany będzie audioserial „Gańba”. Radiowy kryminał składa się z 19 odcinków, a w jego produkcji uczestniczyło ponad 30 osób, m.in. dziennikarze piekarskiego radia.

Ganba radio piekary

Niecodzienny incydent, do którego doszło w sierpniu 2022 roku na ul. Oświęcimskiej w Piekarach Śląskich sprawiał wrażanie zwykłego wypadku. Wprawił on jednak w ruch tryby makabrycznej historii, która swoimi korzeniami sięga odległej przeszłości – lat 80. XX wieku. Seryjny morderca długo czekał, by zrealizować swój plan. Jednak ofiary jego zbrodni nie budzą współczucia.

Codzienna porcja rozrywki i dreszczyk emocji

Tak zaczyna się kryminalna historia, której będzie można słuchać na antenie piekarskiego radia. Pomysłodawcą i autorem scenariusza „Gańby” jest Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

- Zależało mi ta tym, by stworzyć coś niecodziennego, coś co wyróżni naszą rozgłośnię spośród innych stacji lokalnych i regionalnych. Jednocześnie chcieliśmy dostarczyć naszym słuchaczy codzienną porcję rozrywki, dreszczyk emocji, w bardzo atrakcyjnej formie. Mam nadzieję, że się spodoba. Śląskie radio ze śląskim kryminałem, którego akcja rozgrywa się na Śląsku – zaznacza Kurowski.

Akcja radiowego kryminału toczy się równolegle współcześnie (sierpień 2022 r.) oraz na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Jest silnie osadzona w śląskich realiach. Słuchacze rozpoznają w Gańbie znane im miejsca z: Piekar Śląskich, Bytomia, Katowic, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Łazisk Górnych i Chorzowa.

Historia o seryjnym mordercy ze Śląska

W role bohaterów słuchowiska wcieliło się ponad 30 osób. To m.in. dziennikarze i pracownicy Radia Piekary oraz Miejskiego Domu Kultury, członkowie piekarskiej sekcji skata czy członkini zespołu Piekarskie Klachule. Narratorem opowieści jest Dariusz Niebudek.

- To była bardzo fajna praca. To wyjątkowy kryminał o seryjnym mordercy ze Śląska. Jestem bardzo ciekaw, jaka będzie reakcja słuchaczy – mówi Niebudek.

„Gańba” będzie premierowo emitowana na antenie Radia Piekary o godz. 09.30 a następnie będzie ją można odsłuchać na stronie internetowej radia oraz na profilu Radia Piekary w serwisie Spotify. Powtórek serialu będzie można słuchać na antenie Radia Piekary na bieżąco w niedzielne popołudnia.

Zenek Martyniuk

Może Cię zainteresować:

Są urodziny, będzie Zenek. Radio Piekary świętuje pod Kopcem Wyzwolenia

Autor: Maciej Poloczek

12/05/2022

Piekary You Can Dance

Może Cię zainteresować:

Uczennice z piekarskiej szkoły mają szansę wystąpić w "You Can Dance". Trwa głosowanie internautów

Autor: Martyna Urban

27/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon