Gdzie się wybrać na świąteczny spacer? Czynne atrakcje w Parku Śląskim przez Boże Narodzenie

Święta to oczywiście rodzinne spotkania przy stole, ale warto od tego stołu wstać i wybrać się na świąteczny spacer. Gdzie? Chociażby do Parku Śląskiego. Wiele kilometrów parkowych alejek to jedno, ale można też skorzystać z innych atrakcji. Czynne są m.in. dwa świetlne ogrody.

fot. chorzow.ogrodswiatel.pl
Ogród Świateł

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można się nie tylko spotkać z mieszkającymi tam zwierzętami, ale również obejrzeć szopkę bożonarodzeniową, która stoi w pobliżu placu przy żyrafiarni. W Wigilię zoo było nieczynne, ale można je zwiedzać 25 i 26 grudnia. Ogród czynny jest od godz. 9.00 do 16.00 (kasy czynne są do 15.00). W tych samych godzinach będzie czynne także po świętach i w Nowy Rok. W Sylwestra zoo będzie zamknięte.

Ogród Świateł w Legendii i zoo

Po zamknięciu zoo… można je nadal zwiedzać. Jest tam bowiem Christmas Garden Chorzów. To dwukilometrowa ścieżka pełna świetlnych i multimedialnych atrakcji połączonych ze specjalnie skomponowaną muzyką. Bożonarodzeniowy ogród czynny jest od godz. 17.00 do 21.00.

Jeżeli komuś mało świetlnych atrakcji w zoo może przejść do Legendii – Śląskiego Wesołego Miasteczka. Tam od godz. 16.00 do 21.00 czynny jest Ogród Świateł, którego motywem przewodnim jest Pinokio. Na zwiedzających czeka tam kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych i video-mappingi. Dostępnych jest także 15 karuzel i innych atrakcji Legendii, takich jak: Jama Bazyliszka, Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups czy Magical Lake Expedition.

Na spacer do chorzowskiego skansenu można się wybrać dopiero w poniedziałek, 26 grudnia. Muzeum będzie otwarte od godz. 10.00 do 16.00. Przez Boże Narodzenie nieczynne też jest Planetarium Śląskie.

Gliwice

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze zdjęcia zimowej scenerii województwa śląskiego. Najlepsze ujęcia robione dronem

Autor: Redakcja

10/01/2024

Pinokio Ogród Świateł Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ogród Świateł ponownie w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Tym razem motywem przewodnim będzie Pinokio

Autor: Katarzyna Pachelska

30/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon