Gdzie spędzić kolejną falę upałów? W metropolii są zielone oazy. Oto jedna z nich: Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, zobaczcie

Zastanawiacie się, gdzie spędzić kolejną falę upałów? My polecamy zabrzański Miejski Ogród Botaniczny. Bujna roślinność, sporo cienia i widoki za które podziękują Wasze zmęczone ekranem oczy. Na zachętę mamy zdjęcia, które zrobili Krysia i Tymoteusz Staniek. Miłego oglądania!

Ogród Botaniczny w Zabrzu to klimatyczne miejsce, które zajmuje powierzchnię ponad 6 ha. Wejście dla gości znajduje się przy ul. Piłsudskiego. Na planie możemy zobaczyć części: botaniczną, parkową, plac zabaw oraz tereny gospodarcze.

Część botaniczna nawiązuje do ogrodów w stylu francuskim. Tu króluje regularność i geometria, a poszczególne kwatery przedzielone są żywopłotem. Przenosząc się do części parkowej zupełnie zmieniamy stylistykę. Tu panuje swoboda i naturalny krajobraz. Koniecznie zatrzymajcie się na chwilę przy stawie otoczonym wierzbami.

Odwiedzacie ogród z dziećmi? Ich ulubionym miejscem stanie się naturalny plac zabaw, położony środkowej części Ogrodu. A w każdą pogodną, wakacyjną niedzielę, o godzinie 16, odbywają się koncerty w plenerze. O odpowiedni nastrój dba Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego pod batutą Henryka Mandrysza.

Jak dojechać do Miejskiego Ogrodu Botanicznego?

Zmotoryzowanym polecamy zaparkować na parkingach: przy rondzie – zjeżając z niego w kierunku Gliwic oraz wzdłuż ul. Piłsudskiego. Parkingi są bezpłatne.

Wybierając komunikację zbiorową, z dworca autobusowego, dojedziecie liniami 32 (przystanek Zabrze Stadion) i 720 (przystanek Ogród Botaniczny).

Godziny otwarcia i cennik

Zabrzański Ogród Botaniczny możecie odwiedzić codziennie (lipiec-sierpień) w godzinach 9-18. Na teren nie można wprowadzać psów oraz ze względów bezpieczeństwa, poruszać się rowerami i hulajnogami.

Bilety są do nabycia w kasie Ogrodu. Za normalną wejściówkę zapłacimy 6 zł, bilet ulgowy to koszt 4 zł. Dzieci do 3. roku życia mogą wejść za darmo. Dostępne są również bilety rodzinne, grupowe i okresowe.

Arboretum

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze ogrody botaniczne w województwie śląskim. Tu warto wybrać, by odpocząć wśród zieleni

Autor: Martyna Urban

16/07/2022

Minuaturka artykulu

Może Cię zainteresować:

Marcin Nowak: Brudny Śląsk? GZM jedynym organizmem miejskim w Europie, który można w pełni okrążyć lasem

Autor: Marcin Nowak

20/04/2024

Graniczne Meandry Odry

Może Cię zainteresować:

Niezwykły zakątek Śląska - meandry rzeki Odry, rezerwat Łężczok, Rudy dla miłośników natury, historii i kolei. Zapraszamy do Krainy Górnej Odry

Autor: Michał Wroński

13/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon