Gest solidarności z Ukrainą. Najlepszy antywojenny mural na Śląsku jest w Kędzierzynie-Koźlu

- Zrobiłem to, żeby psychicznie pomóc Ukraińcom – mówi autor niezwykłego muralu z Kędzierzyna-Koźla, który zrobił furorę w mediach społecznościowych. Dzieło przedstawia dziewczynkę jako superbohaterkę w barwach narodowych Ukrainy.

fot. FB/Kędzierzyn-Koźle Miasto możliwości
Kędzierzyn Koźle mural Ukraina

Solidarność z Ukrainą można wyrażać na rożne sposoby, chociażby wykorzystując street art. Szukamy więc na naszych ulicach ciekawych form artystycznego wsparcia, a że na Śląsk spoglądamy szeroko, to naszą uwagę zwrócił niezwykły mural z Kędzierzyna-Koźla. To chyba najciekawsze takie dzieło, które pojawiło się w ostatnich dniach.

Mural przedstawia dziewczynkę jako Supermana w barwach narodowych Ukrainy i pozie, która jednoznacznie wskazuje na siłę naszych wschodnich sąsiadów. Można go zobaczyć w centrum Kędzierzyna-Koźla, na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Przechodniej oraz na wielu zdjęciach w mediach społecznościowych, gdzie zdobywa coraz większą popularność. - Efekt został osiągnięty – mówi jego twórca, który chce pozostać anonimowy.

- Zamysł był taki, żeby to była jakaś forma wsparcia dla Ukraińców. Zrobiłem to, żeby pomóc im psychicznie w tym ciężkim czasie, bo każda pomoc jest dobra – mówi artysta w rozmowie z redakcją Ślązag.pl.

Wierzymy w innych śląskich artystów. O każdej podobnej inicjatywie (zwłaszcza, że nasze miasta słyną przecież ze street artu) będziemy pisać na Ślązag.pl.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon