Gliwice: kolejna akcja służb na kąpielisku w Czechowicach. Wszystko przez wywrócony kajak

Kolejny dzień, kolejny alarm na terenie kąpieliska Czechowice w Gliwicach. Tym razem służby na nogi postawiła informacja o wywróconym kajaku na środku akwenu.

Kapielisko czechowice

Wczoraj, 25 lipca na terenie ORW Czechowice w Gliwicach zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który miał zniknąć pod taflą wody po tym jak na brzegu zostawił ręcznik i klapki. Ostatecznie wielogodzinne działania służb i płetwonurków nie potwierdziły topielca w akwenie.

Nie minęło kilka godzin, a służby musiały wrócić w okolice ORW Czechowice. 10 policjantów, 9 strażaków i 6 specjalistów z grupy wodno-nurkowej z Bytomia poderwano do działań poszukiwawczych na jeziorze czechowickim po tym jak pracownik ochrony obiektu usłyszał dobiegające z oddali głosy, wskazujące, że ktoś wpadł do wody. Spostrzegł też wywrócony kajak.

- Świadek wspominał o usłyszanych słowach, wskazujących, że młodzi chłopcy, których kajak uległ wywrotce, nie mają sił, a w domyśle – mogą mieć kłopoty z utrzymaniem na wodzie - potwierdził nadinsp. Marek Słomski z gliwickiej policji.

Służby od razu rozpoczęły przeczesywanie zbiornika, rozpytywano spacerowiczów i wędkarzy. Równolegle wezwano administratora monitoringu.

- Paradoksalnie mamy powody do zadowolenia, bo kolejne zaangażowanie sił okazało się „dmuchaniem na zimne”. Po przybyciu administratora i przejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że dwóm chłopcom udało się wyjść na brzeg o własnych siłach. Działania zakończono 10 minut po północy - przekazał Słomski.

Kapielisko czechowice

Może Cię zainteresować:

Gliwice: Kąpielisko w Czechowicach zamknięte. Na plaży znaleziono porzucony ręcznik i klapki

Autor: Arkadiusz Nauka

25/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Czechowice jezioro

Radni z Gliwic przegłosowali... zakaz palenia na plaży

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka