Gliwice: Pan Leszek mieszkał w vanie pod komisariatem. Ukradli mu insulinę, więc internauci ruszyli na pomoc. Ubiegła ich policja, która... zatrzymała mężczyznę

To historia rodem z niskobudżetowej komedii pomyłek. Na dzikim parkingu w Gliwicach tuż pod komisariatem nr 3 od jakiegoś czasu mieszkał pan Leszek. Ostatnio mężczyźnie choremu na cukrzycę ktoś ukradł plecak z insuliną. Na pomoc ruszyli internauci, którzy postanowili dostarczyć potrzebne leki 60-latkowi. Szybko okazało się, że pan Leszek jest poszukiwany przez policję. A przypomnijmy, że mieszkał... tuż pod komisariatem.

Mężczyzna poszukiwany przez policję mieszkał pod komisariatem

Wydawało się, że jest to kolejna historia z cyklu: Ktoś znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej potrzebuje pomocy, a szeroki społeczny zryw pomaga tę pomoc zorganizować. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. Ale po kolei.

W internecie szerokim echem rozniosła się informacja o tym, że mieszkający w samochodzie na jednym z dzikich parkingów mężczyzna, potrzebuje pomocy medycznej, bo niedawno skradziono mu plecak z insuliną. Wtedy ruszyła machina. Swoją pomoc zadeklarowała cała rzesza ludzi, w tym okoliczni przedsiębiorcy, którzy zapewniali, że są w stanie dostarczyć 60-letniemu mężczyźnie potrzebne leki. Nim to nastąpiło, do drzwi zielonego vana stojącego pod komisariatem zapukali... policjanci. Okazało się, że mężczyzna, który od jakiegoś czasu koczował tuż pod nosem policji, był... poszukiwany do odbycia kary. Pod latarnią najciemniej?

- Dostaliśmy informację, że ten mężczyzna ma zaległą karę do odbycia. To akurat zbiegło się z medialnymi doniesieniami o nim i apelem o pomoc dla niego - mówi nam podinspektor Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji. Jak to się stało, że mężczyzna koczujący pod komisariatem został zatrzymany dopiero po tym jak internauci dokładnie wskazali miejsce jego pobytu? Zdaniem Słomskiego to... przypadek.

- Wiemy kim jest ten mężczyzna, on pomieszkuje w różnych miejscach. Wcześniej był w domu św. Brata Alberta. Takie sobie życie wybrał. Natomiast nie jest to odosobniony przypadek, bo wiemy o bezdomnych, którzy koczują na dzikich parkingach. Nie zajmujemy się nimi w momencie gdy nie stanowią zagrożenia dla społeczeństwa - mówi nam podinspektor Słomski.

Internauci chcieli zapewnić profesjonalną opiekę panu Leszkowi i można powiedzieć, że w pewnym sensie to się udało. Choć trzeba przyznać, że zakończenie tej historii jest niestandardowe.

Gliwice widok na rynek z góry

Może Cię zainteresować:

Gliwice w latach 60.? Rynek był wielkim parkingiem, a spacerowicze tłumnie zbierali się na Placu Bohaterów Stalingradu

Autor: Arkadiusz Nauka

15/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice Stacja PKP

Kolej Plus czy może minus? Całe ryzyko mają wziąć samorządy

Ul Zwycięstwa w Gliwicach

Ulica Zwycięstwa w Gliwicach bez samochodów? Ty decydujesz

Kadzior damian piast gliwice

Lech Poznań chciał gwiazdę Piasta Gliwice i został wykiwany

Ciepłociąg

Przedsiębiorstwa ciepłownicze zmieniają taryfy. Ceny w górę

Gryglas w Katowicach

Polityk Gryglas: Katowice piękne i polskie. A Gliwice nie

Odcinkowy pomiar predkosci

Odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ na wakacje, ale... kolejne

Odcinkowy pomiar prędkości na DK88

Nowy odcinkowy pomiar prędkości. Tym razem na DK88