Gliwice: Ruszają Igry. Studenci wyjdą na ulicę po pandemicznej przerwie. Będzie korowód, grillowanie i koncerty

Po przerwie związanej z pandemią w Gliwicach znów odbędą się IGRY - Juwenalia Gliwickie. W programie m.in. korowód studencki, przekazanie kluczy do miasta, wielkie grillowanie na łące oraz oczywiście koncerty. Przed Areną Gliwice wystąpią takie zespoły jak Lej Mi Pół czy Łydka Grubasa.

Igry 2022

Wracają IGRY. Studenci zdążyli już zatęsknić za Juwenaliami Gliwickim, które w tym roku, po raz pierwszy od 3 lat odbędą się stacjonarnie, tak jak przed pandemią. Świętowanie rozpocznie się już w poniedziałek. Na ten dzień zaplanowano m.in. Jam Session w klubie Spirala. Z kolei już na wtorek, 17 maja, zaplanowano grę miejską oraz wieczór z planszówkami.

IGRY 2022. Korowód studentów odbierze klucze do miasta

Jeszcze więcej będzie działo się w kolejnych dniach. W środę, 18 maja na Łące Igrowej w okolicach Parku Chrobrego około godziny 18.00 rozpocznie się Wielkie Grillowanie. Jeszcze wcześniej będzie Dzień Sportu oraz - po raz pierwszy - Kłodnica Challenge. Punktem kulminacyjnym tego dnia będzie Noc Filmowa. Organizatorzy jeszcze nie zdradzają jakie filmy zostaną odpalone na łące. W przedpandemicznych czasach zawsze w repertuarze znajdował się jakiś disneyowski hit.

W czwartek, 19 maja na gliwickie ulice powróci kolorowy korowód studentów. Prezydent miasta przekaże żakom klucze do miasta. Następnie kolorowy tłum ruszy w kierunku Areny Gliwice, gdzie będą odbywały się koncerty. W czwartek na scenie zobaczymy takich artystów jak:

  • Borys LBD,
  • Lej Mi Pół,
  • Łydka Grubasa.

W drugi koncertowy dzień na placu przed Areną Gliwice już od godziny 18.00 będzie można posłuchać takich wykonawców jak:

  • Stach Bukowski,
  • Lordofon,
  • Wojtek Szumański,
  • Video.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sowa

W Światowy Dzień Zwierząt drogówka eskortowała sowę

Strażak

Ewakuacja w kamienicy. Na miejsce wysłano psy poszukiwawcze

Śluza Nowa Wieś na Kanale Gliwickim

Są pierwsze wyniki prób ścieków z „Bumaru Łabędy”

Dworzec PKP w Gliwicach

Ostatni dzwonek, by pochwalić się naszymi dworcami

Pieniądze

Oto najbardziej zadłużone miasta na Górnym Śląsku i Zagłębiu

Dentim Clinic Katowice czaszka 7

"Wampiry" z Gliwic nie miały wielkich kłów

Pociag Kolei Slaskich

Dzień hojności PKP! 7 nowych linii kolejowych w regionie