Gliwicka fabryka Stellantis będzie produkować nowy model Toyoty. Samochód trafi na rynek także z napędem elektrycznym

Stellantis i Toyota Motor Europe podpisały umowę na produkcję dużych samochodów dostawczych przeznaczonych na rynek europejski. Pojazd będzie produkowany w Gliwicach.

Stellantis
Samochody dostawcze koncern Stellantis produkuje także we Włoszech

Gliwicka fabryka rozpoczęła w tym roku produkcję samochodów dostawczych – do grudnia z linii montażowych zjechać ma w sumie 40 tysięcy pojazdów. Do Citroëna Jumpera, Peugeota Boxera i Opla Movano dołączy auto Toyoty.

– Stellantis dostarczy TME nowy, duży samochód dostawczy, który będzie sprzedawany w Europie pod marką Toyota. Nowy model będzie produkowany w zakładach Stellantis w Gliwicach, w Polsce i w Atessie, we Włoszech. Zaplanowanym na połowę 2024 roku, nowym dużym samochodem dostawczym, TME zadebiutuje w segmencie dużych samochodów dostawczych – informuje koncern.

Warto przypomnieć, że współpraca pomiędzy Stellantis i TME rozpoczęła się w 2012 roku. Rozpoczęto wówczas produkcję średniej wielkości Toyoty Proace w zakładach Stellantis we francuskim Hordain. Z kolei w 2019 roku współpraca była kontynuowana w ramach produkcji nowego modelu – Proace City, montowanego w Hiszpanii, w zakładach Stellantis w Vigo. Tym razem będzie to duży samochód dostawczy, który na rynek trafi także z napędem w pełni elektrycznym. Jak podkreślają obie strony, taka współpraca oznacza między innymi „korzyści wynikające z optymalizacji kosztów rozwoju i produkcji”.

Podpisana umowa umacnia naszą pozycję lidera na rynku lekkich pojazdów użytkowych i samochodów niskoemisyjnych w krajach UE30 – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny koncernu Stellantis.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon