Gorący czwartek na Śląsku i w Zagłębiu. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Za nami najgorętsza noc tej wiosny. W wielu miejscach na Śląsku i Zagłębiu temperatura przekroczyła 15 stopni Celsjusza, a już od rana na termometrach można było zobaczyć dwudziestkę. I tak ma być przez cały dzień. Ale uwaga! IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem i silnym porywistym wiatrem.

pixabay
Burza z gradem na Śląsku 12 maja

Czwartek 12 maja jest dniem jednego z zimnych ogrodników. Jednak Pankracy w tym roku okazuje się wyjątkowo gorący. Ostatnia noc była wręcz upalna. Podobnie będzie przez większość dzisiejszego dnia na Śląsku i w Zagłębiu. Jak przewiduje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, zachmurzenie będzie zmienne od małego po duże z przejaśnieniami.

- Po południu przez region będzie przechodził rozpadający się front, na którym tylko lokalnie może pokropić. Generalnie w większości woj. śląskiego bez opadów. Temp. max. ok. 24/26°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu, skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie wieczorem wzrośnie do 1019 hPa - przewiduje Dąbrowski.

Co ciekawe, nieco inną prognozę przedstawia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem. Ma ono obowiązywać w czwartek, 12 maja od godziny 12.00 do godziny 20.00 i swoim zasięgiem obejmie powiaty: będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, mikołowski, Mysłowice, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, wodzisławski, Zabrze, zawierciański, Żory i żywiecki.

Miejscami, zdaniem IMGW, może spaść nawet do 15 mm deszczu, a porywy wiatru będą sięgać 80 km/h. Do tego grad.

Radiostacja Gliwice

Może Cię zainteresować:

Nowoczesne muzeum, aparthotel, dodatkowe parkingi. Zabytkowe obiekty Radiostacji Gliwice zostaną zmodernizowane. „Chcemy w nowoczesny, inspirujący sposób opowiadać o dramatycznej historii mieszkańców Gliwic i regionu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Burze na Śląsku

Damian Dąbrowski ostrzega przed burzami i ulewami na Śląsku

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców