Górale zachwyceni! Takiego pięknego początku sezonu narciarskiego w Beskidach dawno nie było. W Wiśle ruszają wszystkie "kanapowe" stacje narciarskie

- Dawno nie było tak pięknego początku sezonu narciarskiego w Beskidach! - nie kryje zachwytu dokonaniami tegorocznej zimy Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle. W tej beskidzkiej miejscowości na dniach zostaną uruchomione wszystkie ośrodki narciarskie dysponujące wyciągami kanapowymi. 8 grudnia rusza Szczyrk Mountain Resort, a 9 grudnia na ustrońskiej Czantorii zaplanowano wojewódzką inaugurację sezonu zimowego z atrakcjami i tanimi przejazdami koleją.

Wiśle sezon narciarski rusza na całego! W najbliższych dniach otwierają się wszystkie "kanapowe" stacje narciarskie, których w samej Wiśle jest 7.

Wisła otwiera wszystkie swoje "kanapowe" stacje narciarskie

Od czwartku 7 grudnia zaprasza Skolnity, w piątek 8 grudnia pierwsi narciarze będą mogli poszusować na Nowej Osadzie i Stacji Narciarskiej Stok, a w sobotę 9 grudnia sezon rozpoczynają ośrodki Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek. Od końca listopada codziennie jeździć można już na Siglanach.

- Już w najbliższy weekend sezon narciarski rozpocznie większość ośrodków zrzeszonych w Wispasie - mówi Michał Majewski z Wisspasu. - Zima w tym roku przyszła do nas dość szybko, było sporo naturalnego opadu śniegu,sporo mroźnych dni i nadal, kiedy tylko to możliwe, naśnieżamy nasze stoki, tak abyśmy mogli dysponować zapasem śniegu na wypadek ocieplenia. Część naszych stacji rozpocznie sezon już w piątek, od rana lub od jazdy wieczornej, a pozostałe w sobotę - informuje.

Ale zima to nie tylko narciarstwo zjazdowe, ale też możliwość pobiegania na nartach.

- W Wiśle panują fantastyczne warunki dla miłośników biegówek! - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu z Urzędu Miasta w Wiśle. - Świetnie przygotowane są już trasy na Kubalonce, ale pobiegać można też na 900-m pętli na Jonidle, gdzie założony jest tor do biegania stylem klasycznym. Na biegówkach można też poruszać się stokówką od Przełęczy Salmopolskiej w stronę Przysłopiu pod Baranią Górą, a także grzebietem Cieńkowa - dodaje Papierzyński.

Z niezłych warunków w górach korzystają też skiturowcy. Ostatnie dni to piękna zimowa aura, słońce i lekki mróz, stąd wielu miłośników skiturów wędruje w okolicach Stożka, Soszowa, Zielonego Kopca, Malinowa czy Baraniej Góry.

- Dawno nie było tak pięknego początku sezonu narciarskiego w Beskidach! - nie kryje zachwytu wiślański urzędnik.

Codziennie aktualizowane komunikaty narciarskie z Wisły znaleźć można na www.wisla.pl/turysta/news/komunikat-narciarski_1

W Szczyrku działa już ośrodek Beskid Sport Arena. W piątek 8 grudnia jest zaplanowane otwarcie Szczyrk Mountain Resort (start o 8.30 na trasach: nr 2, nr 3b, nr 4).

Kompleks Pilsko-Jontek w Korbielowie jeszcze nie działa.

  Wojewódzka inauguracja sezonu zimowego 9 grudnia w Ustroniu na Czantorii

  W Ustroniu w sobotę 9 grudnia odbędzie się wojewódzka inauguracja sezonu zimowego. Wydarzenie pod nazwą „Beskidy Winter GO” po raz pierwszy zawita do tego miasta. Całość atrakcji odbędzie się na terenie Stacji Górnej Kolei Linowej Czantoria.

  08:30 – 17:00 WJAZD I ZJAZD Koleją w promocyjnej cenie 5 zł (bilet góra- dół)

  Program wydarzenia:
  KONCERTY:
  10:00 Kapela góralska Wisła
  11:00 Kapela góralska Maliniorze
  12:00 DJ Zachar
  15:00 Koncert gwiazdy - B.R.O.

  WARSZTATY:
  10:00 – 15:00 Mikołajkowe warsztaty dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem
  12:00 – 15:00 Świąteczne warsztaty i animacje dla dzieci

  POKAZY:
  10:30 Akcja Bezpieczny stok
  12:00 Pokaz rzeźbienia w lodzie
  13:00 Pieczenie barana wraz z degustacją

  DODATKOWO:
  10:00 – 15:00 Strefa rękodzieła- jarmark twórców Regionalnych
  10:00 – 15:00 Serwis narciarza z Lisią Polaną

  Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

  Dom Jerzego Pilcha

  Może Cię zainteresować:

  Powstanie Dom Pracy Twórczej im. Jerzego Pilcha w Wiśle. Sejmik Województwa Śląskiego podjął decyzję

  Autor: Patryk Osadnik

  20/11/2023

  Wisła Dworzec kolejowy po renowacji

  Może Cię zainteresować:

  Połączenie architektury z początków XX wieku z nowoczesnością: stacja kolejowa w Wiśle Uzdrowisku w finale konkursu na „Dworzec Roku”

  Autor: Michał Wroński

  03/10/2023

  Ciecina wegierska marcin nowak 01

  Może Cię zainteresować:

  Te beskidzkie atrakcje w woj. śląskim musicie odwiedzić. Takich świerków nie zobaczycie nigdzie indziej

  Autor: Marcin Nowak

  22/08/2023

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon