Górnik Zabrze nawiązał do legendy. Nowy model koszulki w hołdzie dla Ernesta Pohla

Górnik Zabrze tuż przed ostatnią w tym sezonie kolejką piłkarskiej ekstraklasy zaprezentował nowy model koszulki, który używany będzie w meczach wyjazdowych zabrzan. Trykot nawiązuje do wspaniałych lat 14-krotnych mistrzów Polski. Jest też hołdem dla legendy klubu - Ernesta Pohla.

Hołd dla Ernesta Pohla

W absolutnie niezwykłych i unikalnych koszulkach tegoroczny sezon ekstraklasy zakończą piłkarze Górnika Zabrze. Zawodnicy wybiegną na boisko w czarno-czerwonych strojach. W takich samym barwach Górnik zdobywał mistrzostwo Polski w sezonie 1984/85. To jednak nie jest jedyne nawiązanie do historii klubu. Nowa wyjazdowa koszulka to przede wszystkim hołd dla Ernesta Pohla, patrona Areny Zabrze i najskuteczniejszego strzelca w historii polskiej Ekstraklasy. W tym roku Pohl obchodziłby 90 urodziny. Na okolicznościowych koszulkach znajdziemy elementy nawiązujące właśnie do legendarnego napastnika.

Koszulkę już dziś będzie można nabyć w Sklepie Kibica na stadionie oraz oczywiście w internetowym sklepie klubu.

Przypomnijmy, że już dziś o godzinie 17.30 rozpocznie się ostatnia kolejka tegorocznego sezonu ekstraklasy. Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon