Gotowe jest już bezkolizyjne skrzyżowanie i nowe rondo przy lotnisku w Pyrzowicach. Objazdom mówimy: cześć

Uwaga podróżni wybierający się samochodem na lotnisko w Pyrzowicach. Otwarto już dla ruchu nowy układ drogowy przy porcie. Można do niego dotrzeć szybciej i bez tracenia czasu na objazdy.

P. Adamczyk / Katowice Airport
Pyrzowice układ drogowy

Nowy układ drogowy przy Katowice Airport został oddany do ruchu na dwa tygodnie przez terminem. Tworzy go bezkolizyjne skrzyżowanie linii kolejowej (prowadzącej od lotniskowej stacji w stronę Zawiercia) z drogą wojewódzką 913, a także nowe rondo. Z ronda tego ruch kołowy rozprowadzany jest do poszczególnych stref lotniska – na zachód do strefy terminali pasażerskich, a na wschód do strefy MRO (hangary) oraz cargo city. Nowy układ drogowy oznacza, że zmierzający do i z portu nie muszą już dłużej korzystać z objazdów i tracić czasu na lokalnym skrzyżowaniu. Odetchną również zresztą okoliczni mieszkańcy.

Realizacja inwestycji była wspólnym projektem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach. GTL zapowiada, że jeszcze w tym roku zaprezentuje koncepcję drugiego etapu przebudowy układu drogowego zaplanowaną na terenie portu.

Póki co spółka rozpoczęła budowa nowego parkingu, który do czerwca przyszłego roku powstanie właśnie przy oddanym właśnie do użytku rondzie. Zapewniać ma on 757 miejsc postojowych. Parking będzie w całości oświetlony, monitorowany i wyposażony w nowoczesny system parkingowy, a także zintegrowany z panelem sprzedażowym dostępnym na stronie internetowej portu. Korzystający z niego kierowcy mają mieć zapewniony bezpłatny transfer do terminali pasażerskich elektrycznymi busami.

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Mało znany fakt: lotnisko w Pyrzowicach daje pracę tylu ludziom, co duża fabryka. I szuka specjalistów

Autor: Michał Wroński

07/06/2023

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon