Groźby śmierci wobec Andrzeja Kotali. "Nie ma zgody na przemoc i bandytyzm". Prezydent Chorzowa z policyjną ochroną?

W poniedziałek 4 marca 2024 r. prezydent Chorzowa Andrzej Kotala złożył doniesienie do prokuratury w związku groźbami kierowanymi pod jego adresem w internecie. O sprawie informuje RMF FM.

Groźby śmierci wobec Andrzeja Kotali

Andrzej Kotala złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie. Sprawa dotyczy gróźb kierowanych pod adresem prezydenta miasta w przestrzeni internetowej. Chodzi m.in. o agresywne komentarze na facebooku. Kilka dni temu w Chorzowie doszło także do wtargnięcia na posesję radnego Bartłomieja Czai. Nieustaleni na razie sprawcy namalowali na ścianie jego domu obraźliwe napisy. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Nie ma zgody na przemoc, nienawiść czy hejt. Groźby pozbawienia życia kierowane wobec mnie, wtargnięcie i akt wandalizmu na posesji Bartłomieja Czai - to już zwykły bandytyzm. Nie ma mojej zgody na przemoc, zastraszanie radnych, kandydatów na radnych - mówił Andrzej Kotala przed budynkiem prokuratury.

Prezydent Chorzowa z policyjną ochroną?

W konferencji prasowej przed budynkiem prokuratury wzięli udział posłowie Monika Rosa i Wojciech Król oraz senator Gabriela Morawska-Stanecka, którzy zapowiedzieli złożenie do ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego wniosku o przyznanie Kotali policyjnej ochrony. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie w rozmowie z nami potwierdziła przyjęcie zawiadomienia. Na razie nie zdradza więcej szczegółów.

- W mediach społecznościowych jest fala hejtu i wulgarnych komentarzy pod adresem prezydenta Andrzeja Kotali i radnych miasta. Podstawą do złożenia zawiadomienia były dwie wiadomości, chociaż jest tego zdecydowanie więcej - mówi w rozmowie z nami rzecznik prasowy chorzowskiego Urzędu Miasta Łukasz Adamczyk.
Andrzej Kotala

Może Cię zainteresować:

Prezydent Kotala ma nadzieję, że minister sportu pomoże mu w kampanii wyborczej

Autor: Maciej Poloczek

29/02/2024

Szymon michalek na weselu psycho fans

Może Cię zainteresować:

Kandydat na prezydenta Chorzowa bawił się na weselu skazanego członka Psycho Fans

Autor: Redakcja

02/03/2024

Barbara Dziuk

Może Cię zainteresować:

Barbara Dziuk chce zmian w powiecie tarnogórskim. Język śląski? ,,To jest gwara. Ktoś chce na tym budować kapitał polityczny"

Autor: Szymon Karpe

04/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon