Gruba Akcja w Skarpie Bytom

W Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM trwają przygotowania do pierwszych zawodów na największej zewnętrznej sportowej ścianie wspinaczkowej w Polsce. 18 i 19 maja do Bytomia przyjadą zawodnicy z całego kraju. Ruszyły zapisy.

373350364 681976717309354 3775256483040902584 n
– Skarpa Bytom zlokalizowana jest na terenach po byłej KWK Rozbark, więc postanowiliśmy, żeby nazwa pierwszych zawodów na naszej najnowszej zewnętrznej konstrukcji nawiązywała do tego miejsca. Stąd GRUBA AKCJA, bo gruba to w gwarze śląskiej właśnie kopalnia – wyjaśnia Miłosz Bujak, dyrektor zawodów, a na co dzień kierownik do spraw personalnych Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.

Dziołchy i chopy, ładujcie łapy!

Organizatorzy zadbali o to, żeby formuła zawodów też nawiązywała do lokalności. – Wprowadziliśmy dwie kategorie: lajtową i hardą, czyli Light i Pro z podziałem na Dziołchy i Chopy – mówi Miłosz Bujak i dodaje, że nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy może zatem spróbować swoich sił. Zawodnicy zmierzą się ze wspinaczką z asekuracją z dołem oraz na wędkę. Dla każdej kategorii routesetterzy nakręcą 8 dróg. Finały odbędą się 19 maja na dużej ścianie sportowej, przy zachodzie słońca, który w tej okolicy jest wyjątkowo widowiskowy.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy oraz zapisów dostępne są na Facebooku.

Inauguracja sezonu

Gruba Akcja otworzy też sezon letni w Skarpie Bytom. Oznacza to, że od 18 maja nakręcone będą już wszystkie wspinaczkowe strefy zewnętrzne. Chwilę po zawodach, od 20 maja będzie można już z nich korzystać.

Sponsorami wydarzenia są Evolv, Wild Country, Climbtop, Agrest, On Lemon i Oshee.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon