Grzegorz Braun popiera Rafała Piecha. „To są skrajności, całkowicie radykalne opcje”

Rafał Piech drugą kadencję rządzi Siemianowicami Śląskimi. W tym czasie zawierzył miasto Matce Boskiej i uczynił ją jego menadżerką. Założył też prawicowo-katolicką partię Polska Jest Jedna, która poparła posła Grzegorza Brauna po jego skandalicznym zachowaniu podczas uroczystości święta Chanuki w Sejmie. Teraz Rafał Piech doczekał się poparcia od Grzegorza Brauna. Nie pochwalił się tym jednak w mediach społecznościowych. - Rafał Piech stworzył partię Polska Jest Jedna, które jest skrajnym ugrupowaniem. Nie dziwi więc fakt, że poseł Braun, który szuka podobnych sobie sprzymierzeńców, popiera prezydenta Piecha – mówi Anna Zasada-Chorab, siemianowicka radna, która zamierza kandydować na prezydenta tego miasta.

fot. FB/Grzegorz Braun i FB/Rafał Piech
Braun i Piech

Po nieudanym starcie w wyborach parlamentarnych Rafał Piech znów skupił się na Siemianowicach Śląskich. Wiadomo, że po raz kolejny będzie chciał zostać prezydentem miasta. Doczekał się nieoczekiwanego (chyba nawet przez siebie samego) poparcia – od Grzegorza Brauna, radykalnego w poglądach i czynach, posła Konfederacji. W rozmowie z portalem katowicedzis.pl prawicowy poseł stwierdził, że ich poglądy są zbieżne.

Braun z Piechem stworzą „front gaśnicowy”?

- To jest wielka zbieżność poglądów. Jest też zbieżność czasoprzestrzenna. Żyjemy w tym samym czasie, strasznym, w którym różne projekty z piekła rodem pod różnymi flagami komuny - zielonej, tęczowej, różowej i jakiej tam jeszcze. Te projekty są stręczone Polakom i wmuszane, pod różnymi pretekstami – a to wojny, a pandemii mniemanej. Trzeba temu sprostać, stawić czoła. Liczę na to, że będziemy stawiać czoła, my „normalni Polacy”, tworząc szerszy „front gaśnicowy” w opozycji do „zjednoczonego frontu chanukowego” – mówił poseł Braun.

Redakcja portalu katowicedzis.pl poprosiła Rafała Piecha o komentarz do słów Grzegorza Brauna. Prezydent jednak odmówił. - Poprosił, byśmy nie manipulowali siemianowiczanami i rozłączył się – informują dziennikarze tego portalu. Prezydent tym poparciem nie pochwalił się także w mediach społecznościowych. Poparcie „kontrowersyjnego posła” dla „kontrowersyjnego prezydenta” dla ŚLĄZAGA skomentowała Anna Zasada-Chorab, siemianowicka radna, która także zamierza wystartować w wyborach na prezydenta miasta.

- To są takie skrajności. Skrajnością jest na pewno poseł Braun, skrajnością jest też niewątpliwie prezydent Siemianowic Śląskich. To są całkowicie radykalne opcje. Rafał Piech stworzył partię Polska Jest Jedna, które jest skrajnym ugrupowaniem. Nie dziwi więc fakt, że poseł Braun, który szuka podobnych sobie sprzymierzeńców, popiera prezydenta Piecha – powiedziała Anna Zasada-Chorab.

Wcześniej partia Rafała Piecha poparła skandaliczne zachowanie Grzegorza Brauna

Anna Zasada-Chorab przypomniała, że to partia stworzona przez Rafała Piecha jako pierwsza poparła Grzegorza Brauna, po jego skandalicznym zachowaniu w Sejmie. Przypomnijmy, że podczas uroczystości poświęconej żydowskiemu świętu Chanuki poseł Konfederacji, twierdząc, że „nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego, talmudycznego kultu”, demonstracyjnie zgasił świece chanukowe gaśnicą.

– Pomimo istnienia wielomilionowej, dominującej społeczności katolickiej w Polsce, nie obchodzono dotąd w Sejmie RP w tak eksponowanym miejscu zbliżającego się święta Bożego Narodzenia. Zamiast świętowania jednego z największych dni w roku i przekazywania narodowi prawd naszej wiary, gmach Sejmu RP stał się miejscem celebracji obcych nam świąt talmudycznej religii żydowskiej – napisano w oświadczeniu PJJ.

Radna Zasada-Chorab podkreśla, że takim radykalnym i antysemickim postawom trzeba się przeciwstawić, bo są one niebezpieczne.

Rafał Piech

Może Cię zainteresować:

Partia Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich, Polska Jest Jedna przeciw Chanuce w Sejmie. Rozpoczęła się gra o wyborców Konfederacji?

Autor: Szymon Karpe

22/12/2023

Prezydent Rafał Piech zaniedbał Siemianowice Śląskie

Może Cię zainteresować:

Były wiceprezydent Siemianowic: "Prezydent Piech stworzył ogólnopolską partię i zaniedbał swoje miasto".

Autor: Maciej Poloczek

04/12/2023

Spadochroniarz

Może Cię zainteresować:

O jeden most za daleko. Spadochroniarze Dobromir Sośnierz i Rafał Piech nie zdołali zdobyć mandatu poza Śląskiem

Autor: Michał Wroński

17/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon