Grzegorz Tobiszowski zawieszony w PiS. Miał się znęcać psychicznie nad partnerką

Grzegorz Tobiszowski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości z Rudy Śląskiej, został zawieszony w prawach członka partii. To reakcja na nagranie opublikowane przez portal Onet, na którym polityk ma się znęcać psychicznie nad swoją partnerką. - Nie jestem z tego dumny. Przegrałem sam ze sobą, nie powinienem tak się zachowywać – mówi Tobiszowski.

fot. FB/Grzegorz Tobiszowski
Grzegorz tobiszowski

We wtorek, 21 maja 2024 r., portal Onet opublikował nagranie, na którym słychać jak Grzegorz Tobiszowski - obecnie eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, a wcześniej m.in. wiceminister energii - miał znęcać się psychicznie nad swoją partnerką Tatianą A. Miał też dopuścić się wobec niej rękoczynów. Nagranie ma pochodzić z nocy 13 na 14 stycznia 2024 roku. Eurodeputowany PiS miał krzyczeć do partnerki, że jest m.in. „poje***ym prymitywem”, „hańbą kobiecą”, „pasożytem”, „szmatą”, „wredną suką” czy „dnem”. Kobieta miała wezwać policją.

Jak podaje Onet Prokuratura Rejonowa w Zabrzu prowadzi postępowanie dotyczące znęcania się psychicznego nad Tatianą A. - Zgodnie z jej zeznaniami konkubent w okresie od lutego 2021 r. do 14 stycznia 2024 r. miał stosować wobec niej przemoc psychiczną. Według świadka chciał ją skłonić do wyprowadzenia się ze wspólnie zajmowanego domu. Tatiana A. nie pracuje i jest uzależniona finansowo od swojego konkubenta – przekazała Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Koniec politycznej kariery Grzegorza Tobiszowskiego?

Na publikację zareagowały władze Prawa i Sprawiedliwości. - Decyzja o nieumieszczaniu Grzegorza Tobiszowskiego na listach PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego podyktowana była wieloma niepokojącymi informacjami jakie docierały do kierownictwa partii, a dotyczyły jego dalece niestosownego i kompletnie nieakceptowalnego zachowania. Wobec kolejnych, oburzających doniesień medialnych prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Grzegrza Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił do Rzecznika Dyscypliny Partyjnej z wnioskiem zmierzającym do jego wykluczenia ze struktur PiS – podał na platformie X Rafał Bochenek, rzecznik prasowy PiS.

Grzegorz Tobiszowski w rozmowie z Onetem mówił, że jest źle traktowany przez Tatianę A. Miała mu grozić i go pobić. Potwierdził także, że awantura miała miejsce. - Nie jestem z tego dumny. Przegrałem sam ze sobą, nie powinienem tak się zachowywać. Po prostu więcej już nie mogłem znieść - powiedział w rozmowie z dziennikarzem. Polityk 6 maja 2024 r. złożył do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przywłaszczenia przedmiotów przez Tatianę A.

Eurodeputowany PiS w mediach społecznościowych opublikował oświadczenie, w którym pisze m.in., że redakcja portalu Onet publikując treści z jego życia prywatnego przekroczyła granice rzetelności i etyki dziennikarskiej. - Tak szybko jak to możliwe złożę pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko redakcji i autorowi tekstu, z którym spotkałem się by przedstawić kontekst całej sytuacji. Wiele z przedstawionych przeze mnie faktów zostało pominiętych. A właśnie te fakty dałyby pełny obraz. Może właśnie dlatego zostały zlekceważone, bo ważniejszy jest atak i sensacja od dziennikarskiej rzetelności – czytamy w oświadczeniu Grzegorza Tobiszowskiego.

Grzegorz Tobiszowski

Może Cię zainteresować:

Członkowie zarządu PGG wpłacili dziesiątki tysięcy złotych na kampanię polityka PiS

Autor: Redakcja

03/11/2022

Jadwiga Wiśniewska

Może Cię zainteresować:

Śląska lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu. „Lokomotywa” i zaskoczenia. Z Zabrza do Brukseli?

Autor: Redakcja

04/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon