Gwiazdy powiększają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Organizatorzy zapowiedzieli trzech nowych wykonawców

Trzy wyjątkowe projekty wzmacniają program 17. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się w Katowicach. Pełny subtelności i emocji jazz od The Cinematic Orchestra, klubowa moc Skreama i przebojowy nowy pop Tymka i Urbańskiego zagwarantują ogrom muzycznych wrażeń.

Do startu festiwalu pozostało zaledwie 5 tygodni, a to wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji TNMK. Zdecydowanym numerem jeden w tym ogłoszeniu jest The Cinematic Orchestra. W 2019 roku grupa przełamała 12 lat ciszy, powracając z albumem „To Believe”. Tym samym Jason Swinscoe i jego ekipa udowodnili, że wciąż są jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych brytyjskich formacji ostatnich dwóch dekad i nie przestają inspirować wyjątkowym połączeniem jazzu, muzyki filmowej i elektroniki. The Cinematic Orchestra kreuje niezwykły klimat podczas koncertów na żywo i podobnego występu możemy spodziewać się podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Wysokoenergetyczne doznania parkietowe zapewni Skream i jego dj set. Na początku XXI wieku londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Potężny set Skreama będzie gwoździem programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022.

Polską scenę reprezentuje specjalny projekt Tymek/Urbański. Twórca megahitu „Język ciała” połączył siły z wszechstronnym producentem, by stworzyć album „Odrodzenie”. Płyta, która ukazała się tej wiosny, to jak mówią sami artyści „opowieść o śmierci rozumianej jako narodziny”. Oprócz utworów z nowego albumu na festiwalu usłyszymy też największe przeboje Tymka, którymi swego czasu przebił na Spotify pozycję Taco Hemingway’a. Jednego z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia nie mogło zabraknąć na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.To wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali​ muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

21-24.07.2022

● Moderat ● The Cinematic Orchestra ● Anna Calvi ● The Bug feat. Flowdan ● HVOB live ● Skream ● Fisz Emade Tworzywo ● Ralph Kaminski ● Nilüfer Yanya ● Tymek/Urbański ● Kollektiv Turmstrasse ● Red Axes ● Donato Dozzy ● Andy Stott live ● Trupa Trupa ● Rival Consoles ● Eagles & Butterflies ● Sote ● Shards ● VRIL live ● CATNAPP ● Szczyl live ● Zdechły Osa● CatchUp ● Wczasy ● Lutto Lento live ● ÄTNA ● Hatis Noit ● Lorenzo Raganzini ● Resina ● Hodak ● BartoKatt ● Jerzyk Krzyżyk ● Shyness ● Sarapata ● oraz wielu innych artystów ●

BILETY:

  • Karnet trzydniowy: 429 zł
  • Karnet dwudniowy: 399 zł
  • Bilet jednodniowy – piątek, sobota: 229 zł, czwartek: 89 zł
  • FAJRANT (Sztauwajery): wstęp bezpłatny!

Więcej na: http://festiwalnowamuzyka.pl

WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTACH:

The Cinematic Orchestra
Formacja założona przez Jasona Swinscoe, a w ostatnich latach współtworzona także przez długoletniego przyjaciela i współpracownika Dominica Smitha, wypracowała unikalny styl na przecięciu jazzowej melancholii, sugestywności filmowych soundtracków i nowoczesnej elektronicznej produkcji. Od czasu przełomowego debiutu „Motion” zespół sprzedał setki tysięcy płyt, zaś ich najsławniejszą piosenkę „To Build A Home” znają także widzowie takich seriali i filmów jak „Orange Is The New Black” czy „Homeland”. The Cinematic Orchestra mają na koncie także wspaniałe ścieżki dźwiękowe, m.in. do arcydzieła niemego kina „Człowiek z Kamerą” Wiertowa, a także disneyowskiej produkcji „The Crimson Wing”. Swinscoe i Smith współpracują z najwybitniejszymi instrumentalistami, a także znakomitymi głosami muzycznej sceny, takimi jak Fontanella Bass, Patrick Watson, Roots Manuva czy Moses Sumney. Dwaj ostatni pojawili się także, u boku wielu innych gości (m.in. Tawiah, Heidi Vogel, Grey Reverend), na najnowszym albumie legendarnej formacji. Płyta „To Believe” ukazała się 2019 roku.
https://www.cinematicorchestra...
https://www.facebook.com/cinem...
https://twitter.com/tco_offici...
https://www.instagram.com/cine...
https://open.spotify.com/artis...

Skream

Należy do najbardziej cenionych artystów muzyki elektronicznej w Wielkiej Brytanii. Jak sam mówi, będzie podtrzymywał dziedzictwo kultury rave'u do samego końca. Miłość do muzyki zaszczepił w nim jego starszy brat, junglowy DJ Hijak. Skream rozpoczął tworzenie muzyki i didżejowanie jako nastolatek, by szybko stać się jednym z głównych innowatorów rodzącego się dubstepu. Gdy zyskał status pioniera gatunku, zdecydował się na przejście na disco, house i techno. W 2013 roku zamknął swój dubstepowy label Disfigured Dubz, odsłaniając zupełnie nową platformę o nazwie Of Unsound Mind. Wykorzystując nową wytwórnię dostarczył fanom mnóstwo kawałków techno, które obejmują cały wachlarz tekstur – od chropowatych po emocjonalne. Jego niekończąca się kreatywność napędzana jest przez parkiet, czyli miejsce, gdzie leży jego serce i gdzie czuje się jak w domu.
https://www.facebook.com/skrea...
https://twitter.com/I_Skream
https://www.instagram.com/skre...
https://soundcloud.com/skreami...
https://ra.co/dj/skream
https://open.spotify.com/artis...

Tymek/Urbański

Jeden z najpopularniejszych wykonawców nowej fali rapu w Polsce, wyłamujący się z gatunkowych schematów. Od debiutu w 2017 roku jego płyty wielokrotnie osiągały status​ platynowych i diamentowych oraz rekordowe odtworzenia w serwisach streamingowych. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za przebój „Język Ciała”. Jego ostatnie wydawnictwo to album „Odrodzenie”, nagrany wspólnie z cenionym producentem Urbańskim. Ten ostatni współtworzył wcześniej popularny duet RYSY, ma także na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Boże Ciało”. Według artystów album „Odrodzenie” to „opowieść o śmierci rozumianej jako narodziny”, a także „podróż po wcieleniach i możliwość wejścia w nowy etap rozwoju osobistego”.
https://www.facebook.com/Jeste...
https://www.instagram.com/tyme...
https://www.youtube.com/channe...
https://open.spotify.com/artis...

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon