Gwiazdy warszawskich scen przyjadą do Katowic na Letni Ogród Teatralny 2024: Skrzynecka, Ziętek, Daukszewicz, Wawrzecki, Gąsiewska. Bednarek, Wołłejko, Siudym

Już w przyszłym tygodniu, 6 lipca 2024 r. rozpocznie się w Katowicach 26. edycja Letniego Ogrodu Teatralnego, czyli wydarzenia, bez którego wakacje w Katowicach nie mogą się obyć. Przez wszystkie weekendy lipca i sierpnia w podcieniach budynku Katowice Miasto Ogrodów będą się odbywać spektakle dla dorosłych i dla dzieci. ŚLĄZAG jest patronem medialnym Letniego Ogrodu Teatralnego. Zobaczcie, jakie gwiazdy warszawskich scen przyjadą do Katowic i jakie spektakle nam zaserwują.

LOT
Lozko pelne cudzoziemcow

26. edycja Letniego Ogrodu Teatralnego rozpocznie się w sobotę 6 lipca. LOT jak zwykle potrwa przez cały lipiec i sierpień. W sobotnie i niedzielne wieczory odbędą się spektakle i inne wydarzenia (m.in. recitale), a w niedzielne popołudnia, o godz. 15 - spektakle dla dzieci w ramach Letniej Grządki Teatralnej.

Więcej o tegorocznej edycji Letniego Ogrodu Teatralnego:

Letni Ogród Teatralny to już impreza z ogólnopolską renomą. Zjeżdżają na nią teatry z całej Polski, w tym warszawskie. Gdy w instytucjonalnych teatrach trwa sezon urlopowy, na Letnim Ogrodzie Teatralnym można obejrzeć gwiazdy sceny w akcji.

Już pierwszy spektakl w ramach LOT-u - "Kłamstewka" (6.07, godz. 21.00) warszawskiego Teatru Kwadrat, zaprezentują znane postaci. Spektakl wyreżyserował Paweł Wawrzecki, a występują w nim, oprócz reżysera, również Agnieszka Sienkiewicz, Ewa Ziętek i Grzegorz Daukszewicz. To historia młodego małżeństwa, Billy'ego i Jane. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. W sprawie swoje zdanie do powiedzenia mają też rodzice Billy'ego.

Dwa tygodnie później, w sobotę 20 lipca o godz. 21, czeka nas "Wieczór panieński PLUS" Teatru MY z Warszawy. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. W obsadzie: Wiktoria Gąsiewska, Anna Iberszer, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Bednarek, Marek Kaliszuk/Paweł Góra/Stefano Terrazzino. Reżyseria: Maria Seweryn.

Zaś 27 lipca, w kolejną sobotę, zobaczymy "Komedię z dreszczykiem". Konrad – scenarzysta niegdyś hitowych seriali i Izabella – lekko wyblakła już gwiazda – to małżeństwo z 30-letnim stażem. Konrad w rocznicę ślubu przyjeżdża do pięknej posiadłości nad jeziorem, nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką, a z kipiącą erotyzmem młodą Bianką. Namiętnemu rendez-vous przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. Reżyseria: Magdalena Wołłejko. Występują: Lucyna Malec/Katarzyna Maciąg, Magdalena Wołłejko, Piotr Cyrwus/Modest Ruciński, Marek Siudym.

10 sierpnia z kolei będzie na Letnim Ogrodzie Teatralnym bardzo... goło! Tego wieczoru, o godz. 21.00 Impresariat Teatralny Odeon wystawi w Katowicach "Wyjście awaryjne". Na scenie zobaczymy w komedii łóżkowej Dariusza Kordka, Edytę Herbuś, Katarzynę Kwiatkowską, Olgę Borys, Rafała Cieszyńskiego, Tomasza Ciachorowskiego.

11 sierpnia o godz. 21.00 czeka nas recital wyjątkowej osobowości polskiej sceny, Stanisławy Celińskiej. Najnowszy recital Stanisławy Celińskiej to potrójny jubileusz, którym Artystka świętuje: 77. urodziny, 55 - lecie pracy artystycznej oraz 40 lat współpracy z pianistą i kompozytorem Tomaszem Bajerskim.

Za to 17 sierpnia, w sobotę, Teatr Capitol z Warszawy przyjedzie do nas ze swoim "Łóżkiem pełnym cudzoziemców". Spektakl wyreżyserował Jerzy Bończak. Występują: Joanna Balasz, Marta Bryła, Anna Guzik, Jacek Bończyk, Waldemar Obłoza, Igor Obłoza, Paweł Orleański.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Ul warszawskaspacer po kato youtube 1920x1080

Może Cię zainteresować:

Wideospacer ulicą Warszawską w Katowicach, znaną nie tylko z okazałych kamienic, ale i willi miejskich

Autor: Katarzyna Pachelska

30/06/2024

Kierunek GZM neon Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy neon w Katowicach! Wysoki na cztery piętra reklamuje festiwal mikrowypraw Kierunek GZM

Autor: Katarzyna Pachelska

29/06/2024

Mirek neinert fot jeremi astaszow

Może Cię zainteresować:

Mirek Neinert, główny kaowiec Katowic. Człowiek, który wymyślił Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny

Autor: Katarzyna Pachelska

31/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon