Hokeiści GieKSy znowu są w finale. Stawką jest nie tylko trzeci z rzędu tytuł mistrzowski, ale także gra w Champions Hockey League

Hokeiści GKS Katowice w piątym meczu odnieśli czwarte zwycięstwo nad JKH GKS Jastrzębie-Zdrój i znów awansowali do finałów play-off Tauron Hokej Ligi. O trzeci tytuł mistrza Polski z rzędu, a także o prawo gry w Hokejowej Lidze Mistrzów walczyć będą z Unią Oświęcim, która również w pięciu meczach pokonała GKS Tychy.

GKS - JKH

Po roku przerwy w Champions Hockey League ponownie zagra mistrz Polski. Do rozgrywek sezonu 2024/25 zaproszono zostały zespoły z Danii, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz Polski (tzw. Challenger Leagues). W sumie w kolejnej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów uczestniczyć będą 24 ekipy, w tym obrońca tytułu, Genève-Servette HC. Katowiczanie wygrywając sezon regularny zapewnili sobie już udział w Pucharze Kontynentalnym, ale podopieczni trenera Jacka Płachty celują w Champions Hockey League. I oczywiście trzeci z rzędu tytuł mistrza Polski.

W niedzielę GieKSa po raz czwarty pokonała w półfinałowym pojedynku JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, tym razem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), po bramkach Miro Lehtimakiego (38.) i Bartosza Fraszki (60.). Mecz był bardzo zacięty, twardy i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Świetnie spisywał się John Murray w bramce mistrzów Polski, a decydujący gol padł po strzale do pustej bramki, kiedy szkoleniowiec zespołu z Jastrzębia (i reprezentacji Polski) Robert Kalaber wycofał swojego golkipera i jego hokeiści grali w przewadze 6 na 4.

Rywalem GieKSy będzie Unia Oświęcim, która losy półfinałowej rywalizacji z GKS Tychy także rozstrzygnęła w meczu numer pięć 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), choć jeszcze w 56 minucie tyszanie przegrywali tylko 1:2. Decydujące gole to strzały do pustej bramki GKS Tychy – 71 i 6 sekund przed końcem. Podczas meczu dwóch graczy tyskiego zespołu – Jan Jaromersky i Radosław Galant – doznało kontuzji.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021/22 GKS Katowice zagrał w finale z Unią Oświęcim, wygrywając tytuł w najszybszy możliwy sposób – w czterech meczach. Jak będzie w tym roku? Pierwszy mecz finału rozegrany zostanie 2 kwietnia.

Terminarz finałów Tauron Hokej Ligi:

• Wtorek, 2 kwietnia, godz. 18:30: GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim.
  • Środa, 3 kwietnia, godz. 18:30: GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim.
  • Sobota, 6 kwietnia, godz. 17:30: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice.
  • Niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:30: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice.

Kolejne, ewentualne terminy:

• Środa, 10 kwietnia, godz. 18:30: GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim.
  • Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice.
  • Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30: GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim.
Hokeiści GKS znów zagrają w europejskich rozgrywkach

Może Cię zainteresować:

Hokejowa GieKSa znów zagra w Europie. Czy w nowym składzie katowicki zespół stać na trzeciego mistrza?

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/08/2023

Grzegorz Pasiut 1

Grzegorz Pasiut, kapitan hokeistów GKS Katowice, o kolejnym tytule mistrza Polski, Lidze Mistrzów i synu

10/04/2023

Hokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski

Grzegorz Lisiecki: Hokeiści z Katowic mają lód w żyłach. Cztery dogrywki w półfinale, a potem... Ósme mistrzostwo!