Hubert Maślanka ma zostać nowym radnym sejmiku Województwa Śląskiego

Hubert Maślanka, obecny prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku – Białej, ma zostać nowym radnym sejmiku Województwa Śląskiego. Na kilka najbliższych miesięcy zajmie wolne miejsce po zmarłym niedawno Andrzeju Molinie.

https://www.facebook.com/maslankahubert
Hubert Maślanka

To nie jest zaskoczenie (bo prosta arytmetyka wskazywała na taki rozwój wypadków), ale odnotujmy: Komisarz Wyborczy w Katowicach wydał postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego Sejmiku Województwa Śląskiego. Miejsce po zmarłym w połowie lipca Andrzeju Molinie ma zająć Hubert Maślanka, obecny prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku – Białej, który jesienią 2018 r. kandydował do Sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej.

- W wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu – stwierdza Komisarz w postanowieniu, które skierowane zostało do przewodniczącego Sejmiku, Wojewodzie Śląskiemu oraz rzecz jasna samemu zainteresowanemu.

Hunert Maślanka - nowy radny w sejmiku województwa śląskiego

Urodzony w Żywcu Hubert Maślanka kończy w tym roku 45 lat. Z wykształcenia jest politologiem (dyplom uzyskał na specjalności samorządowej). Przez lata działał w stowarzyszeniu „Kolej Beskidzka” zabiegającym o reaktywację kolei z Żywca do Suchej Beskidzkiej, za co został odznaczony przez prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

W roku 2019 bezskutecznie kandydował do Senatu z powiatu żywieckiego i cieszyńskiego. Startował wówczas z listy komitetu wyborczego KO (przy czym nie należał do żadnej partii politycznej) zyskując niespełna 65 tys. głosów. Szefem bielsko MZK jest od trzech lat.

W sejmiku województwa nowy radny zasiadać zbyt długo nie będzie – wiosną przyszłego roku mają się odbyć wybory samorządowe, które wyłonią nowy skład tego organu.

Andrzej Molin

Może Cię zainteresować:

Zmarł Andrzej Molin, radny Sejmiku Śląskiego z ramienia KO i były burmistrz Wisły

Autor: Michał Wroński

17/07/2023

Jaroslaw szczesny

Może Cię zainteresować:

PiS traci kolejnego radnego w Sejmiku Województwa Śląskiego. Jarosław Szczęsny został wyrzucony z klubu

Autor: Patryk Osadnik

10/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon