Hymn Ligi Mistrzów w... Sosnowcu. Raków Częstochowa rozpoczyna sprzedaż biletów na mecz o awans

Hymn Ligi Mistrzów wybrzmi na stadionie w Sosnowcu. Raków Częstochowa zagra tam o awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich z FC Kopenhaga. Klub ogłosił już zasady sprzedaży biletów.

fot. ArcelorMittal Park
ArcelorMittal Park

Raków Częstochowa, mimo piekielnego upału i dużej wilgotności powietrza, z którymi piłkarze musieli zmierzyć się na Cyprze, pokonał Aris Limassol, zapewniając sobie pewne miejsce w Lidze Europy. Dwumecz zakończył się wynikiem 3:1.

Przed podopiecznymi Dawida Szwargi jest jeszcze potyczka o awans do Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem będzie FC Kopenhaga, która w rzutach karnych wyeliminowała Spartę Praga.

Hymn Ligi Mistrzów w Sosnowcu

We wtorek, 22 sierpnia, o godz. 21.00 hymn Ligi Mistrzów wybrzmi w… Sosnowcu! Piłkarze wybiegną na murawę ArcelorMittal Park, ponieważ obiekt Medalików nie spełnia wymogów UEFA. W związku z tym do najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich trzeba było zgłosić inny.

Stadion w Sosnowcu mieści 11 600 widzów. Oficjalnie otwarto go kilka miesięcy temu - 25 lutego - podczas meczu miejscowego Zagłębia z GKS-em Katowice w Fortuna I Lidze. Budowa kosztowała niespełna 150 mln złotych.

Bilety na mecz Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa ogłosił już zasady sprzedaży biletów na mecz z FC Kopenhaga.

W pierwszym etapie bilety będą mogli kupić kibice, którzy posiadają karnety na cały sezon 2023/24. Sprzedaż rozpocznie się w czwartek (17 sierpnia) o godz. 10.00 i potrwa do godz. 19.30 w sobotę (19 sierpnia). Karnetowicze będą mogli kupić dodatkowo dwie wejściówki dla osób, które nie posiadają karnetów.

W drugim etapie pierwszeństwo będą mieli kibice, którzy w sezonach 2021/22 lub 2022/23 byli chociaż na jednym domowym meczy ligowym Rakowa Częstochowa przy ul. Bolesława Limanowskiego 83. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę (19 sierpnia) o godz. 10.00.

W trzecim etapie każdy będzie mógł kupić bilet. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę (19 sierpnia) o godz. 19.30.

- Bilety na trybunę A, C i D będzie można nabyć online TUTAJ, a także stacjonarnie w Raków FanStore przy Bolesława Limanowskiego 83 oraz w sklepie Rakowa Częstochowa w Galerii Jurajskiej. W sobotę i niedzielę (19 i 20 sierpnia) wejściówki będą również do nabycia w kasach stadionowych przy Bolesława Limanowskiego 83. W dniu meczowym (22 sierpnia) bilety będą dostępne także w kasach stadionowych w Sosnowcu pod warunkiem, że pula biletów na to spotkanie nie zostanie wyprzedana - informuje Raków Częstochowa.

Bilety na trybunę B, gdzie zasiądą najbardziej zagorzali kibice Medalików, będą dostępne wyłącznie w sklepie MEDALIK przy Al. Tadeusza Kościuszki 18/20 oraz przy ul. Bolesława Limanowskiego 83. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na profilu Stowarzyszenia Kibiców „Wieczny Raków” - TUTAJ.

Szczegółowe informacje o cenach biletów oraz transporcie dla kibiców z Częstochowy do Sosnowca znajdziecie na stronie internetowej Medalików (TUTAJ).

Nad projektem Izery pracują styliści z Pininfariny

Może Cię zainteresować:

Spółka, która ma budować elektryczną Izerę nie ma jeszcze terenu pod fabrykę, za to zatrudnia ponad 100 osób

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/08/2023

FEST Festival

Może Cię zainteresować:

Czy w Parku Śląskim jest wciąż miejsce dla dużego festiwalu muzycznego? "W skrócie WPKiW jest też kultura"

Autor: Patryk Osadnik

11/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon