Idzie lato. Zobacz, komu przyda się kurs KPP w Bielsku-Białej

Czy wiesz, że w udzielaniu pierwszej pomocy kluczowe znaczenie mają… pierwsze cztery minuty? Dojazd zespołu ratowniczego na miejsce wypadku w takim czasie graniczy z cudem. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze podejmowały ją osoby znajdujące się na miejscu. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwoli Ci działać w pełni profesjonalnie.

idzie-lato-zobacz-komu-przyda-sie-kurs-kpp-w-bielsku-bialej

Lato przynosi czas odpoczynku i… Więcej wypadków

Wszyscy lubią lato. To pora roku, która jest wprost stworzona do wypoczynku – również tego aktywnego. Pamiętaj jednak, że ma ona swoją ciemną stronę. Latem wzrasta liczba wypadków. Dotyczy ona nie tylko niebezpiecznych zdarzeń na drodze, ale także tych, do których dochodzi w miejscach rekreacyjnych – nad wodą, w górach, w parkach rozrywki i na placach zabaw. Dlaczego wspomnieliśmy o tych ostatnich? Ponieważ latem znaczny odsetek osób ulegających wypadkom stanowią dzieci.

W domu, na wakacjach u babci, na obozie albo weekendowej wycieczce – wypadek może przytrafić się wszędzie. Podjęcie odpowiedniego i, co ważne, szybkiego działania ratuje życie i zdrowie. Pozwala też szybciej powrócić do formy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP uzbroi Cię w wiedzę i umiejętności, dzięki którym będziesz mógł pomóc bliskim, znajomym albo zupełnie obcym ludziom.

Kurs KPP w Bielsku-Białej – liczy się praktyka

Pewnie uznasz, że wiesz dużo na temat udzielania pomocy przedmedycznej. Czytasz różne publikacje na ten temat, oglądasz filmy instruktażowe. Dużo dowiedziałeś się także podczas kursu na prawo jazdy. To z pewnością prawda. Pamiętaj jednak, że sama teoria to za mało. Aby móc pewnie podjąć działanie w sytuacji zagrożenia, konieczna jest praktyka.

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać? Wcale nie. Abyś Ty mógł kiedyś udzielać pomocy innym, dziś z pomocą pospieszy Ci kurs KPP w Bielsku-Białej zorganizowany przez Centrum Ratownictwa.

Dlaczego warto wybrać właśnie taką opcję? Powodów jest mnóstwo, ale najważniejszym z nich jest praktyka. Na 66 godzin kursu, aż 41 przypada właśnie na zajęcia praktyczne, w tym sytuacje pozorowane, które przygotują Cię do działania, kiedy dojdzie do wypadku.

Na tym jednak nie koniec. W Centrum Ratownictwa zajęcia są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, co z kolei przekłada się na świetną zdawalność egzaminu państwowego kończącego kurs.

Wykłady i ćwiczenia prowadzą doświadczeni ratownicy medyczni, osoby działające w TOPR, GOPR czy WOPR. Ponieważ są nie tylko doskonałymi fachowcami, ale też pasjonatami, w czasie kursu dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Brzmi interesująco, prawda?

Dla kogo jest kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: dla wszystkich. Nieważne, czy podróżujesz z dzieckiem, przyjaciółmi, czy solo. Nie ma też znaczenia, jaki obierasz kierunek wyprawy. Umiejętności, jakie zdobędziesz podczas ćwiczeń, mogą przydać się wszędzie – nawet w domu!

Na szczególną uwagę zasługuje też kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla nauczycieli, którzy podczas wakacji często pracują w charakterze opiekunów na obozach dla dzieci. Oczywiście nie musimy dodawać, że wiedza, którą uzyskają, będzie też przydatna, kiedy w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek.

Kurs KPP – cena za bezcenne umiejętności

Zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje? W Centrum Ratownictwa cena kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy wynosi 1490 zł. To dużo czy mało za tytuł ratownika KPP, czyli najwyższy stopień, jaki mogą osiągnąć osoby bez wykształcenia medycznego?

Na to pytanie sam musisz odpowiedzieć. My tylko podpowiadamy, że ludzkie życie jest bezcenne. Dodajmy, że kwota zawiera wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Ty więc zabierasz ze sobą tylko siebie i dobre nastawienie. Dodatkowo otrzymujesz:

  • dostęp do strefy klienta;
  • komplet materiałów szkoleniowych;
  • dostęp do prezentacji wykorzystywanych podczas kursu;
  • materiały e-learningowe.

Zachęcając Cię do wzięcia udziału w kursie KPP, moglibyśmy powiedzieć, że za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej grożą sankcje. Ale to przecież nie one są w takiej sytuacji najgorsze. Ratując życie i zdrowie, zawsze stajesz się bohaterem. Dla kogoś i dla siebie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon