Idzie ochłodzenie. Damian Dąbrowski przewiduje koniec złotej jesieni

Najpierw babie lato a potem... ochłodzenie. Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic ogłasza, że Polska Złota Jesień dobiega końca. Czeka nas jeszcze kilka ciepłych dni, ale pod koniec tygodnia będzie już zimniej i pojawią się nocne przymrozki.

Katarzyna Pachelska
Damian Dąbrowski

Październik pogodowo mocno nas rozpieszcza. Deszczowych i pochmurnych dni było jak na lekarstwo. Mogliśmy cieszyć się słońcem i wysoką, jak na tę porę roku, temperaturą. Duże nasłonecznienie i zmieniająca się przyroda sprzyjały jesiennym spacerom. Złota Polska Jesień pełną gębą. Niestety ta sielanka nie potrwa już długo. Owszem, na początku tego tygodnia będzie jeszcze ładnie, ale potem musimy przygotować cieplejsze ubrania. Tak przynajmniej wynika z najnowszej prognozy pogody niezawodnego Damiana Dąbrowskiego.

Według jego prognoz, w poniedziałek będzie jeszcze ciepło. Po południu ok. 21/23°C. We wtorek od rana też będzie słonecznie.

- Dopiero późnym popołudniem od północnego zachodu zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać w związku z nasuwającym się frontem chłodnym, który wieczorem miejscami przyniesie opady deszczu. Jeszcze ciepło. Temp. max. po południu ok. 19/21°C - przewiduje Dąbrowski.

W nocy z wtorku na środę na Śląsku i Zagłębiu wystąpią opady deszczu. Z kolei już w środę będzie odczuwalne mocno ochłodzenie. Temperatura po południu spadnie do ok. 10/14°C.

- Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia wrócą lokalne słabe przymrozki o porankach. Prognozę w razie zmian będę na bieżąco aktualizował - zapowiada Damian Dąbrowski.

Damian Dąbrowski

Może Cię zainteresować:

Jeszcze będzie pięknie. Damian Dąbrowski zapowiada polską złotą jesień

Autor: Arkadiusz Nauka

03/10/2022

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy