IGRY 2022: Studencki korowód przejdzie ulicami Gliwic. Będą utrudnienia dla kierowców

W czwartek, 19 maja ulicami Gliwic przejdzie barwny korowód studentów. Wcześniej odbiorą oni klucze do miasta na rynku. Z kolei wieczorem pod Areną Gliwice odbędą się koncerty. IGRY 2022 trwają i mogą oznaczać dziś spore utrudnienia dla kierowców w mieście.

Studencki korowód w Gliwicach IGRY 2022

IGRY 2022 trwają w najlepsze. W czwartek, 19 maja nastąpi moment kulminacyjny całej imprezy. O godzinie 16.00 studenci zbiorą się na gliwickim rynku, gdzie z rąk prezydenta odbiorą klucze do miasta. Prosto ze starówki przejdą barwnym korowodem pod Arenę Gliwice, gdzie wieczorem odbywać będą się koncerty.

IGRY 2022. Korowód studencki. Będą utrudnienia dla kierowców

W godzinach popołudniowych miasto opanują młodzi ludzie poubierani w kolorowe stroje. W związku z korowodem na kilku ulicach w centrum miasta mogą występować utrudnienia. Studenci po odebraniu kluczy do miasta ruszą ulicą zwycięstwa w stronę dworca PKP. Następnie korowód przejdzie ulicami: Wyszyńskiego, Dunikowskiego, Łużycką, Krzywoustego oraz Akademicką aż do Areny Gliwice. Organizatorzy informują, że na tych ulicach utrudnienia dla kierowców mogą potrwać mniej więcej do 17.30.

Miasto nie zgodziło się na korowód? Politechnika i miejska władze zaprzeczają

Tegoroczne IGRY odbywają się w starej, dobrze znanej z przedpandemicznych czasów formule. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego barwnego korowodu. Choć jeszcze w środę wieczorem wydawało się, że pochód studencki może być zagrożony. Jeden z gliwickich lokalnych portali internetowych przytoczył słowa przedstawiciela Politechniki Śląskiej, który stwierdził, że miasto nie zgodziło się na korowód, a jedynie na zgromadzenie. Dzisiaj ta informacja została zdementowana.

- Potwierdzam, że korowód odbędzie się zgodnie z planem. Początek o 16.00 na Rynku w Gliwicach, gdzie nastąpi przekazanie studentom kluczy do miasta, później wspólne przejście trasą pod Arenę i kontynuacja IGRÓW - powiedziała nam Jadwiga Witek, rzeczniczka Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

IGRY 2022. Jakie zespoły zagrają w Arenie Gliwice?

Gliwickie Juwenalia to oczywiście koncerty. Znamy już pełny line-up tegorocznej imprezy. W czwartek, 19 maja w Arenie Gliwice wystąpią:

  • Tamtej Nocy;
  • Borys LBD;
  • Lej Mi Pół;
  • Łydka Grubasa.

Natomiast w piątek, 20 maja zobaczymy takie zespoły jak:

  • Joe Palooka;
  • Stach Bukowski;
  • Lordofon;
  • Wojtek Szumański;
  • Video.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Igry 2022

Igry wracają! Będzie korowód, grillowanie i koncerty

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny