III Tarnogórska Noc Muzyczna za nami. Burzowy front nie pokrzyżował planów muzyków

Kolejna edycja Tarnogórskiej Nocy Muzycznej za nami. Pomimo niesprzyjającej pogody zaprezentowany został praktycznie cały repertuar. 77-osobowa Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta już po raz III oczarowała swoich gości, tym razem w Parku Repeckim. Dyrygent - Olek König dostarczał muzycznych wrażeń, a Mariusz Jarzombek kulinarnych doznań. Imprezę patronatem objął portal Ślązag.pl.

W piątek, 1 lipca 2022 r. w Parku Repeckim, przed schodami prowadzącymi na Stadion TS Tarnowiczanki odbyła się trzecia edycja Tarnogórskiej Nocy Muzycznej. W poprzednich edycjach muzyczna impreza odbyła się w Parku w Pinach oraz u Ojców Kamilianów. Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem, spowodowanym niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Po godzinie 21 orkiestra rozpoczęła z przytupem od utworu Marka Ronsona pn. Uptown Funk.

Muzyczne grillowanie

Nie bez powodu pod taką nazwą odbyła się tegoroczna edycja Tarnogórskiej Nocy Muzycznej. Tuż po godzinie 21 prowadzący koncert - Mariusz Jarzombek - rozpalił grilla i poczęstował publiczność specyficznym trunkiem rozlewanym do kieliszków. Jak się później okazało, goście do degustacji otrzymali własnoręcznie robioną przez prowadzącego, wodę po ogórkach. W czasie trwania koncertu widzowie otrzymali upieczone kiełbasy (od masorza z Rept), lizaki z kurczaka (szaszłyki), a także krupnioki.

W czasie trwania grillowej uczty goście mieli przyjemność usłyszeć m.in. utwory: Tequilla, napisany przez Chucka Rio w 1958 roku, Amy Winehouse, zespołów Queen - Don't Stop Me Now, A-ha oraz jedną ze ścieżek dźwiękowych z niemego kina Charliego Chaplina. Gromkie brawa otrzymał utwór Bésame mucho w wykonaniu Agnieszki Piątek.

W trakcie trwania koncertu darczyńcom rozdawane były koszulki dedykowane III Tarnogórskiej Nocy Muzycznej, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom z Ukrainy. Wiadomo już, że podczas wydarzenia udało się zebrać łącznie 4000 zł. Piątkowe wydarzenie zostało zakończone przed czasem z powodu trwającej ulewy.

Powtórka III Tarnogórskiej Nocy Muzycznej planowana jest we wrześniu, podczas Industriady w Kopalni Sreb.

Autorem zdjęć z Nocy, które prezentujemy, jest Bartosz Płonka.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon