Impreza - podziękowanie za pomoc uchodźcom z Ukrainy - w niedzielę 22 maja w skansenie w Parku Śląskim

W niedzielę 22 maja 2022 r. w skansenie w Parku Śląskim odbędzie się impreza „Kolory życia. Festiwal wdzięczności”. To podziękowanie za pomoc okazaną uchodźcom wojennym z Ukrainy. W programie występy i pokazy taneczne, zajęcia sztuk walki, kiermasz ubrań czy polsko-ukraińska kuchnia. Sprawdźcie szczegóły.

ARC
Festiwal Wdzięczności w skansenie

„Kolory życia. Festiwal wdzięczności” odbędzie się w niedzielę, 22 maja 2022 r. w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” w Parku Śląskim w Chorzowie. Podczas tego wydarzenia będzie można m.in. spróbować tortu z wątróbki, poćwiczyć z Mistrzem Europy w ju jitsu czy poskakać w butach kangoo jumps. Będą też występy i pokazy taneczne, kiermasz ubrań czy warsztaty z ręcznego malowania ubrań. W tym dniu obowiązują jak zwykle bilety do skansenu: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy.

- Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Onkologiczna Rakiety, która wraz z uchodźcami z objętej wojną Ukrainy, chcą podziękować Polakom za otwarte serca i domy – informują w chorzowskim skansenie.

Festiwal będzie się odbywać w godzinach 12.00 – 18.00. Przygotowano atrakcje w kilku strefach:

  • Strefa Ciszy i Relaksu (m.in. spotkania z psychologiem, foto portrety, czytanie polsko-ukraińskich bajek, spotkania z pisarzami z Ukrainy, rehabilitacja, samobadanie)
  • Strefa Mody (spotkania z projektantami, kiermasz, malowanie ubrań)
  • Strefa Aktywizacji (eko stoiska, tworzenie mini ogrodu, podstawy komunikacji polsko-ukraińskiej, pokazy pierwszej pomocy itp.)
  • Strefa Gastro (polsko-ukraińska kuchnia)
  • Strefa Dzieci (karate, malowanie twarzy, animacje polsko-ukraińskie)
  • Scena: występy, pokazy taneczne

Dwie karetki trafią do Ukrainy

Podczas festiwalu Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach przekaże dwie karetki. Fundacja Onkologiczna Rakiety zawiezie je do Ukrainy w miejsca, które najbardziej ucierpiały z powodu działań wojennych. W materiały opatrunkowe karetki wyposaży Stowarzyszenie „Pokolenie”.

- Na finał wszyscy zaśpiewają najbardziej znaną dziś ukraińską pieść „Czerwona Kalina” i posadzą „Krzew Pokoju”, czyli właśnie kalinę – dodają w skansenie.

Na miejscu będzie można także kupić cegiełki Stowarzyszenia „Pokolenie”. Dochód zostanie przeznaczony na organizację polsko-ukraińskich wakacyjnych warsztatów dla dzieci.

Festiwal Wdzięczności odbędzie się w skansenie
Festiwal Wdzięczności odbędzie się w skansenie

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry ferie zimowe

Ferie zimowe 2023 w Tarnowskich Górach

Orszak Trzech Króli w Tarnowskich Górach

Orszak Trzech Króli 2023 w Tarnowskich Górach

Bal prezydenta Begera

Prezydent Daniel Beger organizuje bal

Tyskie wieczory kolędowe

Tyskie Wieczory Kolędowe 2023. Zobacz program!

Fabryka Pełna Życia

Europejskie Dni Dziedzictwa w Fabryce Pełnej Życia

TKB

Tydzień Kultury Beskidzkiej zacznie się 30 lipca 2022

Wizualizacja 1

Katowice. Zabytkowa Aleja Kasztanowców będzie rewitalizowana