Industriada 2023 już 17 czerwca! Święto Szlaku Zabytków Techniki rozkręci poprzemysłowe obiekty. Sprawdźcie atrakcje

Trochę skłamaliśmy z tym 17 czerwca. Ale tylko trochę, bo tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki rzeczywiście odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Ale jego przedsmak będzie można poczuć też dzień wcześniej, w piątek, kiedy to jest zaplanowany rozruch Industriady 2023. Zobaczcie, jakie atrakcje są przewidziane w tym roku. Industriada odbywa się pod patronatem Ślązaga.

Industriada

Starsi obywatele pewnie pamiętają, że kiedyś Święto Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego trwało dwa dni. Niestety ten zwyczaj trwał krótko. Dlatego dziś tak cieszymy się z powrotu Industriady w dwudniowej odsłonie. A właściwie w 1,5-dniowej, bo pierwszego dnia, czyli w piątek 16 czerwca, odbędzie się tylko rozruch święta.

- W tym roku INDUSTRIADĘ będziemy świętować już po raz czternasty! Czym XIV edycja będzie się różnić od poprzedniej? Wracamy do dwudniowego świętowania! Startujemy już dzień wcześniej – 16 czerwca. To okazja aby spędzić z nami jeszcze więcej czasu. Jak zawsze wszystkie obiekty Szlaku Zabytków Techniki biorące udział w tegorocznej INDUSTRIADZIE dołożą wszelkich starań, aby kolejna edycja naszego święta zachwyciła odwiedzających jeszcze bardziej niż w latach poprzednich - mówią koordynatorzy Święta Szlaku Zabytków Techniki.

W czasie Święta Szlaku Zabytków Techniki obiekty z tego szlaku, a także kilka zaprzyjaźnionych, otwierają podwoje na turystów od rana do wieczora. Szykują specjalne atrakcje - dla dzieci i dla dorosłych. Warsztaty, zabawy, spotkania, spacery, zwiedzanie z przewodnikiem, wreszcie - koncerty gwiazd. A że na Szlaku Zabytków Techniki takich obiektów 42 w prawie 30 miejscowościach, to atrakcji jest co niemiara. Oficjalne hasło tegorocznej edycji to "Sztuka przemysłu".

Happening, otwarcie i zamknięcie Industriady 2023

W piątek 16 czerwca o 17:00 w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku odbędzie się happening zapowiadający XIV edycję Industriady. Będzie można bawić się na koncercie zespołu Big Cyc (godz.19:00), a o 21:00 nastąpi rozświetlenie budynków Ignacego na pomarańczowo, czyli w oficjalnym kolorze Industriady.

Zaś oficjalne otwarcie Święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w sobotę 17 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 12:00. Po niej nastąpi otwarcie Mediateki (filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) w zrewitalizowanym budynku cechowni, a dzień uświetni Koncert zespołu Czesław Śpiewa o godzinie 13:00.

Nie sposób tu wyliczyć wszystkich atrakcji, jakie odbędą się 17 czerwca w ramach Industriady. Dokładny program można znaleźć tu: industriada.pl

Oficjalne zakończenie Industriady odbędzie się na terenie Familoków w Czerwionce-Leszczynach.

W programie:

  • godz. 17:00 koncert zespołu Long & Junior;
  • godz. 18:30 koncert zespołu Sound’n’Grace;
  • godz. 20:30 koncert Andrea Lattari.

Industriada to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce i drugi w Europie.

Industriada Tarnowskie Góry

Może Cię zainteresować:

Industriada 2023 w Tarnowskich Górach. Co będzie się działo w Mieście Gwarków?

Autor: Urszula Gołkowska

06/06/2023

Industriada 2023 w Chorzowie Wydarzenia w Muzeum Hutnictwa i przy Szybie Prezydent

Może Cię zainteresować:

Industriada 2023 w Chorzowie. Wydarzenia w Muzeum Hutnictwa i przy Szybie Prezydent

Autor: Redakcja

29/05/2023

Browar mokrskich katowice szopienice

Może Cię zainteresować:

6 obiektów zaprzyjaźnionych Industriady 2023. Konkurs został rozstrzygnięty. Święto Szlaku Zabytków Techniki już w czerwcu

Autor: Katarzyna Pachelska

04/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon