Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy odsłaniają karty. Jacek Budniok kandydatem na prezydenta Katowic

Jacek Budniok kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Katowic. W wyborach zmierzy się z Marcinem Krupą i Dawidem Durałem. Naszym hasłem jest ,,metro dla metropolii", bo tylko jako metropolia możemy stanowić siłę i zmieniać rzeczywistość - mówi.

,,Metro dla metropolii"

W środę 28 lutego 2024 r. komitet Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy przedstawił kandydata na prezydenta Katowic i liderów list do Rady Miasta. Do pojedynku Marcin Krupa vs Dawid Durał dołączył 55-letni mieszkaniec Brynowa Jacek Budniok. To przedsiębiorca, absolwent Politechniki Śląskiej, związany ze środowiskiem korwinistów jeszcze w czasach Unii Polityki Realnej, pierwszej partii Korwin-Mikkego. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Cała nasza koncepcja na nowe Katowice jest skupiona wokół transportu. Tak byśmy nie zapominali też o rowerach, by ścieżki nie prowadziły znikąd donikąd. Jako Katowice musimy myśleć o wszystkim co nas otacza. Naszym hasłem jest ,,metro dla metropolii", bo tylko jako metropolia możemy stanowić siłę i zmieniać rzeczywistość. Rower metropolitalny to kropla w morzu potrzeb. Bez wspólnego transportu jakim jest metro nie będziemy się rozwijać - mówił Jacek Budniok, kandydat na prezydenta Katowic.

,,Jedynki" do Rady Miasta w Katowicach:

 • Tomasz Dorosz - okręg nr 1
 • Grzegorz Augustyn - okręg nr 2
 • Michał Beliczyński - okręg nr 3
 • Dawid Szóstak - okręg nr 4
 • Jacek Budniok - okręg nr 5

,,Jedynki" do Sejmiku Województwa Śląskiego:

 • Ireneusz Wiewióra - okręg nr 1, bielski
 • Michał Markiewka - okręg nr 2, katowicki
 • Hanna Boczek - okręg nr 3, rybnicki
 • Jakub Kalus - okręg nr 4, gliwicki
 • Tomasz Brzezina - okręg 5, chorzowski
 • Grzegorz Kutla - okreg 6, częstochowski
 • Ewa Fendrych - okręg 7, sosnowiecki

,,Nasi kandydaci to alternatywa"

Główne postulaty Konfederatów i Bezpartyjnych Samorządowców w Katowicach to budowa metra metropolitalnego i rozbudowa infrastruktury rowerowej. Wśród propozycji komitetu znalazły się również: budowa okrężnej linii kolejowej, rondo u zbiegu ulic Kościuszki, Brynowskiej i Rolnej, przedłużenie ulicy Bocheńskiego, czy powstrzymanie "słupkozy" w centrum miasta.

- Chcemy odsunąć układy patologiczne, które są w naszym kraju i na Śląsku, od władzy. Chcemy wprowadzić świeżość, normalność, uczciwość. Te osoby to alternatywa wobec tego co jest obecnie. Wszyscy jesteśmy patriotami, kochamy Śląsk i próbujemy reprezentować konserwatywne, uczciwe, katolickie wartości - mówił Grzegorz Płaczek, poseł Konfederacji z Katowic.

Tegoroczne wybory samorządowe będą pierwszymi dla Konfederacji, która powstała pod koniec 2018 r., czyli już po ostatnich wyborach samorządowych. W 2018 r. swojego kandydata na prezydenta Katowic miał jednak Ruch Narodowy - jedna z trzech partii współtworzących dziś Konfederację. Jakub Kalus uzyskał wówczas 1,5% głosów mieszkańców Katowic.

  Dobromir sosnierz konfederacja

  Może Cię zainteresować:

  Dobromir Sośnierz kandydatem na prezydenta Katowic? ,,Nie ma takiego tematu, ktoś to sobie wymyślił". Czy Konfederacja dołączy do pojedynku Krupa vs Durał?

  Autor: Szymon Karpe

  06/02/2024

  Dawid dural

  Może Cię zainteresować:

  ,,Mieliśmy rozliczyć Krupę. KO wybrała polityczny pragmatyzm". Dawid Durał krytycznie o rządach Marcina Krupy i o tym, co chciałby zmienić jako prezydent Katowic

  Autor: Szymon Karpe

  12/02/2024

  Premier mateusz morawiecki katowice

  Może Cię zainteresować:

  Kto kandydatem PiS na prezydenta Katowic? Morawiecki, Wójcik, Pietrasz? Skiba: "Decyzja w Warszawie"

  Autor: Szymon Karpe

  08/02/2024

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon