Jak będą jeździły tramwaje i autobusy na Śląsku w sylwestrową noc? Więcej składów, częstsze kursy

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada dodatkowe kursy na największą w regionie imprezę sylwestrową. Udogodnienia, które ułatwią dojazdy i powroty z Parku Śląskiego w Chorzowie, zostaną wprowadzone na kilkunastu liniach autobusowych i tramwajowych.

Chorzów Rynek Tramwaje

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegają na wprowadzeniu 31 grudnia i 1 stycznia specjalnych rozkładów jazdy, a to dla pasażerów oznacza zwiększenie liczby połączeń oraz wykorzystanie na poszczególnych liniach większych niż zwykle pojazdów.

Więcej autobusów i częstsze kursy

Na liniach 138, 190 i 674 zwiększona zostanie częstotliwość, w nocy na liniach 7N, 297N, 672, 840N i M101 kursować będą większe autobusy, natomiast na liniach M1, M2, M3, M4, M28 oraz 1N wprowadzone zostaną udogodnienia zarówno w postaci większej liczby kursów, jak i kursowania większych pojazdów.

ZTM jednocześnie przypomina, że najbliższe autobusowe przystanki przy Parku Śląskim to Chorzów AKS, Osiedle Tysiąclecia Ośrodek Rehabilitacji, Osiedle Tysiąclecia Ułańska i Osiedle Tysiąclecia Pawilon.

Tramwaje z Katowic do Chorzowa co 3 minuty

Na liniach 0, 6, 11, 15, 23 i 26 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy oraz dodatkowe kursy. Dzięki zmianom częstotliwość kursowania tramwajów na odcinku Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski podczas szczytu komunikacyjnego przed koncertem będzie wynosić ok. 3 min, a po nim ok. 2 min.

Najbliższe przystanki przy Parku Śląskim dla komunikacji tramwajowej to Park Śląski Wejście Główne, Chorzów Stadion Śląski i Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.

– Bliskość przystanków i zwiększona częstotliwość połączeń oznaczają wygodniejsze dojazdy i powroty z imprezy. Dzięki skorzystaniu z komunikacji miejskiej nie trzeba będzie się martwić o miejsce parkingowe – wskazuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

Rzecznik podkreśla, że szczegółowe informacje dot. funkcjonowania poszczególnych linii znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu została również opublikowana specjalna mapa, która obrazuje możliwości dojazdu na zabawę sylwestrową w Parku Śląskim. Zainteresowani mogą również dzwonić na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię (800 16 30 30).

Kazimierz Karolczak

Może Cię zainteresować:

Karolczak: Metropolia udziałowcem w Kolejach Śląskich? „Wszystkim by to wyszło na dobre"

Autor: Arkadiusz Nauka

23/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon