Jak nauczyciele będą zamawiać laptopy za bon 2500 złotych?

Zastanawiasz się, jak działa bon dla nauczyciela na zakup laptopa? Dopłata o wartości 2500 złotych pomoże pracownikom pedagogicznym szkół sfinansować zakup sprzętu. Jak ma natomiast wyglądać sam proces kupowania laptopa z wykorzystaniem bonu? Postaramy się wyjaśnić to w dzisiejszym artykule.

Laptop dla nauczyciela

Program rządowy bon dla nauczyciela

Bon dla nauczyciela to program rządowy finansujący zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego dla nauczycieli. Nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy pracujący w szkołach podstawowych, artystycznych i ponadpodstawowych mogą liczyć na aż 2500 złotych dopłaty do zakupu sprzętu. Taka suma jest wystarczająca do zakupu całkiem niezłego laptopa, choć można też dopłacić z własnych środków i kupić droższy sprzęt.

Ważne jest , aby osoba ubiegająca się o skorzystanie z bonu była zatrudniona najpóźniej od 30 września 2023 roku. W przeciwnym wypadku nie otrzyma dofinansowania do kupna komputera. Również sam laptop musi spełniać pewne wymagania ustalone przez rządzących. Bonu dla nauczyciela na zakup laptopa nie wykorzystamy u dowolnego sprzedawcy. Należy udać się do jednego ze sklepów znajdujących się na specjalnej liście Na jej publikację wciąż jednak jeszcze czekamy.

Jak kupić laptopa za bon?

Proces zakupu laptopa za bon dla nauczyciela nie będzie się różnił zbytnio od standardowego zakupu takiego sprzętu w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Ważne jest, aby sprzedający (czyli sklep, w którym znaleźliśmy laptopa) posiadał odpowiednie możliwości techniczne pozwalające klientowi wykorzystać bon.

Bardzo ważne jest, aby laptop spełniał minimalne wymagania ustalone przez rządzących. Warto sprawdzić je wraz ze sprzedawcą, aby upewnić się, że wybraliśmy właściwy sprzęt.

Nauczyciele uprawnieni do skorzystania z bonu otrzymają specjalny kod. Należy wpisać go w uwagach do zamówienia (kupując przez Internet) lub podać sprzedawcy przy kasie w momencie zakupu. Lista sprzedawców uczestniczących w tym programie zostanie opublikowana już niedługo. Zapewne znajdą się na niej wszystkie największe, uznane sklepu z elektroniką i komputerami.

Minimalne wymagania laptopa kupowanego za bon

nauczyciel-z-laptopem

Minimalne wymagania sprzętowe laptopa kupowanego za bon dla nauczyciela zostały określone przez ustawodawcę. Zapewne rządzący mieli na celu zagwarantowanie pewności, że dofinansowanie zostanie wykorzystane na zakup nowoczesnego, wydajnego sprzętu. W specyfikacji, jaką musi posiadać laptop dla nauczyciela znajdziemy zarówno informacje o samym sprzęcie, jak i na przykład o gwarancji i momencie produkcji sprzętu.

Dofinansowanie do zakupu laptopa to maksymalnie nawet 2500 złotych. Aby móc z niego skorzystać musimy zdecydować się na kupno nowego, nie używanego laptopa, który jest dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Komputer nie może być wyprodukowany wcześniej, niż na dziewięć miesięcy przed datą sprzedaży. Sprzęt oczywiście musi być kompletny i oryginalnie zapakowany. Aby zakup laptopa finansować z bonu dla nauczycieli, komputer musi być też objęty gwarancją na czas co najmniej 36 miesięcy. Poza tym mamy też wymagania sprzętowe dotyczące laptopa dla nauczycieli:

 • ekran o przekątnej co najmniej 13”
 • rozdzielczość ekranu Full HD lub lepsza
 • co najmniej 8 GB RAM
 • dysk SSD o pojemności 256 GB lub większy
 • klawiatura QWERTY
 • złącza do komunikacji - co najmniej dwa, w tym jedno do przesyłania obrazu
 • kamera internetowa i mikrofon do wideorozmów
 • głośniki stereo
 • wydajność potwierdzona wynikiem testu CrossMark (co najmniej 1200 punktów)
 • łączność Wi-Fi w standardzie 5 lub nowszym
 • moduł Bluetooth 5.0 lub nowszy
 • czas pracy na baterii co najmniej 6 godzin
 • maksymalna waga to 2,5 kilograma
 • wbudowane zabezpieczenia danych

Jak widać, wymagań, jakie musi spełnić laptop dla nauczycieli, jest całkiem sporo. Wiele nowoczesnych notebooków bez problemu spełnia jednak powyższe warunki. Nauczyciele mają więc całkiem spory wybór. Można też z własnych środków dopłacić i zdecydować się na lepszy komputer, co wydaje się niezłym rozwiązaniem,

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mieszkania w sercu Gliwic? Poznajcie Rezydencję Centrum!

Mieszkania w sercu Gliwic? Poznajcie Rezydencję Centrum!

Zdj lysienie

Badania kliniczne na łysienie plackowate w Care Clinic

Zdjęcie Główne 1

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe na Śląsku. Sprawdź!

Klimatyzacja w domu - czy to się opłaca?

Klimatyzacja w domu - czy to się opłaca?

Zakupy w sklepie odzieżowym – jakimi dodatkami uzupełnisz swoje stylizacje?

Jakimi dodatkami uzupełnisz swoje stylizacje?

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?