Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Przedsiębiorstwa posiadające własne magazyny, zdają sobie sprawę, jak ważna jest jego właściwa organizacja. Ich kluczowym elementem są regały magazynowe, które nie tylko pozwalają zachować odpowiedni porządek, ale również wpływają na efektywność pracy. Wiele firm planujących aranżacje swoich magazynów, zastanawiają się, które regały wybrać. Cóż, z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Hans Høj Lagerinventar A/S, która na polskim rynku działa od dwóch lat i stale się rozwija. Co takiego znajduje się w ich ofercie? Na to pytanie odpowie dyrektor oddziału w Polsce – Mateusz Wdowiak.

Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Hans Høj Lagerinventar A/S to duńska firma z 30-letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w sprzedaży regałów magazynowych. Polski oddział firmy – HHL Regały debiutował na krajowym rynku dwa lata temu i dynamicznie się rozwija. Dlaczego właśnie regały odgrywają tak, ważną rolę w przedsiębiorstwach?

Mateusz Wdowiak, dyrektor oddziału Hans Høj Lagerinventar A/S w Polsce: Każde przedsiębiorstwo handlowe, produkcyjne czy usługowe posiada towary, produkty, zapasy, które pragnie sprzedać. Jeżeli dana firma nie zadba o ich właściwy porządek, wówczas może mieć ogromny problem z realizacją zleceń. Nie chodzi tu o samą obsługę, ale również produkcję. Dobrze zorganizowany magazyn może rozwiązać wiele problemów, jak na przykład brak miejsca. Z kolei dokładnie opisane regały, pozytywnie wpływają na tempo pracy, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo pracownikom.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Co powinien posiadać profesjonalnie wyposażony magazyn?

To zależy. Firma aranżująca magazyn, musi zwrócić uwagę na wymagania prowadzonego biznesu. Rozwiązania, które sprawdzą się przy przechowywaniu opon, najprawdopodobniej nie znajdą właściwego zastosowania u producenta oświetlenia. W pierwszej kolejności należy określić jasno potrzeby przedsiębiorstwa, skonsultować się ze specjalistami. Z pewnością warto określić sposób załadunku, tzn. czy będzie on ręczny czy mechaniczny. Od lat pomagamy naszym klientom w dobrze właściwych regałów do magazynu (tj. półkowe, wspornikowe, paletowe). Mamy różnych odbiorców, o zróżnicowanych potrzebach i to właśnie na nich się skupiamy, aby spełnić ich oczekiwania i stworzyć profesjonalnie wyposażony magazyn.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Jakie rozwiązania można znaleźć w ofercie HHL Regały?

W ofercie naszej firmy znaleźć można regały magazynowe, wspornikowe, paletowe, palety słupkowe, nadstawki paletowe, kontenery, pojemniki magazynowe i wiele więcej. Zajmujemy się również sprzedażą części (tzn. belki nośne, siatki zabezpieczające, odbojniki). Oferujemy regały ze stali malowanej proszkowo czy ocynkowane. Sporą popularnością cieszą się regały z plastikowymi pojemnikami oraz regały na kółkach. Zawsze chętnie służymy radą w zakresie doboru paletowych, wspornikowych, półkowych regałów do magazynu, jak i dodatkowego wyposażenia.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

O czym należy pamiętać, wybierając regały do magazynu?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość i funkcjonalność oferowanego asortymentu, przez danego dostawcę. Regały powinny pełnić swoją rolę przez wiele lat, czyli magazynować niezbędny asortyment w użyteczny, bezpieczny sposób. Nasi klienci chwalą produkty HHL Regały za stabilność oraz wytrzymałość. Mamy świadomość, że nasze wyroby są w wykorzystywane w trakcie codziennej pracy i to w przeróżnych środowiskach. Oczywiście warto również sprawdzić standaryzację unijną. Wyroby HHL Regały są zgodne ze standardami UE i FEM.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Czy można dopasować wymiary regałów, do wymagań danego pomieszczenia?

Owszem, można. Klienci naszej firmy mogą liczyć na właściwe dopasowanie wymiarów regałów do wymagań danego pomieszczenia. Dobrym przykładem są półkowe regały do magazynu. W naszej ofercie można znaleźć ramy w wysokościach od 2000 do 4000 mm, głębokościach od 300 do 1200 mm, a także o długości półek: 950, 1150, 1350, 1500,1800, 1850, 2250, 2400 i 2700 mm. Regały półkowe mogą posiadać cztery rodzaje półek (tzn. z płyty wiórowej, siatkowej, metalowej, laminowanych płyt meblowych w trzech kolorach). Z kolei regały paletowe mogą posiadać ramy od 2000 do 6000 mm, głębokość 1100 mm (odpowiadają Euro Palecie). Co do belek, to mogą one mieć długość: 950, 1850, 2250, 2700, 3300,3600 oraz 3900 mm. W ramach niektórych rozwiązań jesteśmy w stanie zaproponować optymalne modyfikacje.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

Czy magazyn można rozbudować?

Firmy, które pragną rozbudować zabudowę istniejącego magazynu mogą to zrobić w dowolnym momencie. W ofercie HHL Regały znajdą dodatkowe komplety regałów, a także części i akcesoria, jak na przykład kółka czy belki. Pragniemy zapewnić naszym odbiorcom wygodę. Właśnie z tego powodu oferujemy niezbędne naklejki z dopuszczalnym obciążeniem, ułatwiające codzienną pracę magazynową. Ponadto oferujemy transport wyrobów. Warto podkreślić, że nasze regały trafiają do klientów już wstępnie zmontowane. Wówczas ich złożenie nie sprawia problemów, a także nie wymaga specjalistycznych narzędzi.
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?
Jak zorganizować magazyn, aby był funkcjonalny?

HHL Regały
ul. Przemysłowa 1
35-105 Rzeszów
Tel. 782 080 303
E-mail: biuro@hhl-regaly.pl
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon