Jakie nowe mieszkania w Katowicach cieszą się największym zainteresowanym wśród kupujących?

Katowice są prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim, coraz częściej wybieranym do osiedlenia się przez młode rodziny, a także osoby stawiające pierwsze kroki na ścieżce kariery. Nic dziwnego zatem, że dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego, a nowe inwestycje pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jakie mieszkania w Katowicach sprzedają się teraz najlepiej?

Jakie nowe mieszkania w katowicach ciesza sie najwiekszym zainteresowanym wsrod potencjalnych kupujacych

Kawalerka na wagę złota

Pierwsza Dzielnica to osiedle, które aktualnie należy do najdroższych w całych Katowicach. Znajduje się ono tuż za Muzeum Śląskim, składa się z trzech budynków wysokich na 12 pięter, które posiadają wspólne patio i otwarty pasaż nad ulicą Góreckiego. Niedawno osiedle to zostało oddane do użytku, a na rynku już pojawiają się mieszkania z rynku wtórnego, które nigdy nie były zamieszkałe. Osoby, które w czasie budowania osiedla zainwestowały swoje środki w tę nieruchomość, obecnie odsprzedają mieszkania z kilkudziesięcio procentowym zyskiem. Co istotne, największą "przebitkę" mają kawalerki: metr kwadratowy takiego kompaktowego mieszkania w Pierwszej Dzielnicy kosztuje nawet 13 tysięcy złotych!

Chociaż w Pierwszej Dzielnicy w zasadzie nie da się już kupić mieszkania z rynku pierwotnego, przykład tego osiedla uczy, że warto aktualnie w Katowicach inwestować w inwestycje deweloperskie posiadające w swojej ofercie kawalerki: mają one olbrzymi potencjał sprzedażowy i najbardziej wzrasta ich wartość na przestrzeni zaledwie kilku lat.

Oaza dla rodzin

Nie powinno nikogo dziwić, że równie dobrze, jak kawalerki, sprzedają się aktualnie w Katowicach mieszkania dostosowane do potrzeb młodych rodzin. Najlepiej, aby były usytuowane wśród zieleni, oferowały bezpieczeństwo dla bawiących się na zewnątrz dzieci i były świetnie skomunikowane z centrum, w którym znajdują się najlepsze placówki edukacyjne. Takich inwestycji w Zespole Dzielnic Północnych powstaje kilka, ale pozostałe Zespoły Dzielnic - Zachodnie i Wschodnie - również posiadają perełki inwestycyjne, którymi warto się zainteresować. Najnowsze oferty mieszkań deweloperskich znajdziesz na profesjonalnych stronach specjalizujących się w grupowaniu najwyższej jakości ogłoszeń od sprawdzonych wykonawców, takich jak np. https://www.morizon.pl/nowe-mieszkania/katowice/

Apartamenty dla wymagających

Katowice od wielu lat są również ośrodkiem kulturalnym, doskonale znanym na południu Polski. Jako siedziba licznych festiwali o doskonałej renomie, przyciągają artystów, osoby majętne i wymagające. Z tego też względu powstaje wiele luksusowych inwestycji, w których zakup mieszkania bez wątpienia jest idealną inwestycją środków. Tego typu apartamenty doskonale się wynajmują: zarówno długo jak i krótkoterminowo, a obecna koniunktura na rynku mieszkaniowym wskazuje, że ich cena będzie z biegiem lat jedynie rosnąć.

Jeśli interesuje Cię temat rynku pierwotnego w Katowicach i chcesz trzymać rękę na pulsie, regularnie odwiedzaj stronę https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkania/katowice/pierwotny. Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje na temat nowych osiedli, cen mieszkań i okazji dotyczących nieruchomości w stolicy Śląska.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon