Jakub Chełstowski: Na „Pikniku charytatywnym dla Ukrainy” zebraliśmy około 350 tys. zł, ale zbiórka wciąż trwa

W czwartek na Stadionie Śląskim odbył się „Piknik charytatywnym dla Ukrainy”. Na koniec koncertu zebraliśmy około 350 tys. zł, ale to nie jest jeszcze ostatnie słowo podkreśla marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski na antenie Radia Piekary. Dodajmy: zbiórka nadal jest prowadzona.

Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego
Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wczoraj, 10 marca odbył się „Piknik charytatywny dla Ukrainy”. Na scenie wystąpili m.in. Dżem, Enej i Ewelina Lisowska. Wydarzenie było transmitowane na YouTube w Kanale Sportowym wydarzenia na pikniku śledziło ponad 44 tysięcy internautów.

– W tych trudnych momentach pokazujemy solidarność z narodem ukraińskim, ale także zabieramy środki finansowe na pomoc mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w piątek 11 marca, w programie Rozmowa Dnia Radia Piekary.

Zbiórka trwa

Artyści wystąpili charytatywnie, a cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Pod koniec koncertu pojawiła się informacja, że udało się zebrać około 350 tys. zł. Natomiast zbiórka pieniędzy nie została jeszcze zakończona i finalna kwota ma być znana w ciągu najbliższych czterech dni. Zbiórkę prowadziło Stowarzyszenie Pokolenie. Jak dodał Chełstowski, do urzędu docierają również głosy o zapotrzebowaniu na kamizelki kuloodporne i hełmy.

W większości wszystkie te środki zostaną zadysponowane na pomoc na Ukrainie, czyli na konwoje humanitarne, ze wsparciem w postaci jedzenia, ubrań tłumaczył marszałek.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Członkowie Fundacji Cross Borders z dowódcą batalionu Dnipro-1, Jurijem Berezą (trzeci od prawej)

"Ruscy boją się otwierać włazy czołgów". Relacja z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy

Miasto wielkości Katowic. Tylu mamy Ukraińców w regionie

Kanał Telegram dla Ukraińćów ze Śląska

Створено канал для українців!Приєднуйтесь!

Uchodźcy przyjechali do Katowic pociągiem Kolei Śląskich 12

Metropolia daje 10 mln zł miastom pomagającym Ukraińcom

Fardin Kazemi, irański kierowca.

Pomogli mu jak u nas utknął. Teraz jedzie pomagać Ukraińcom