Jastrzębie Zdrój: Pijany ojciec jechał autem z 4-letnią córką. Grożą mu 2 lata więzienia

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierowcę, który jak się okazało był nietrzeźwy. W dodatku w aucie znajdowała się jego 4-letnia córka. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Śląska Policja
Policja Śląska

Nieodpowiedzialny ojciec został zatrzymany przez jastrzębską drogówkę. W trakcie kontroli drogowej policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik pokazał 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

„Tatuś na medal”

Policjanci zauważyli, że kierowca nie jedzie sam. W samochodzie znajdowała się jego 4-letnia córka. – Mężczyzna w takim stanie przewoził w aucie swoją 4-letnią córeczkę, narażając na niebezpieczeństwo zarówno ją, jak i innych uczestników ruchu drogowego – mówią mundurowi.

Stróże prawa zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy i przekazali dziewczynkę pod opiekę rodziny. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów na nie mniej, niż 3 lata. – Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tysięcy złotych – informują policjanci.

– Widząc osoby nietrzeźwe, które chcą wsiąść za kierownicę lub już kierujące pojazdem – reagujmy. Nie bądźmy obojętni, gdyż stawką jest bezpieczeństwo nas wszystkich – przypominają jastrzębscy mundurowi.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon