Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła sprzedaż węgla typu orzech. Może go kupić każdy, kto ma w domu piec

Trzy tony na głowę. Tyle węgla może kupić od Jastrzębskiej Spółki Węglowej indywidualny odbiorca, jeśli ma w domu piec węglowy. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie pod kopalnią Budryk w Ornontowicach.

JSW siedziba

Jastrzębska Spółka Węglowa reaguje na kryzys i rozpoczyna produkcję węgla typu orzech, służącego do celów energetycznych. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od dziś (16.08.) jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych. JSW ustaliło następujące warunki sprzedaży węgla:

  • sprzedaż prowadzona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych zużywających węgiel na własne potrzeby;
  • limit dla jednego kupującego wynosi 3 tony i przysługuje do końca 2022 roku;
  • w momencie zakupu kupujący zobowiązany jest posiadać dokument potwierdzający, że pod podanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel.

Ile kosztuje węgiel z JSW? Cena za tonę już z podatkiem wynosi dokładnie 982 złote i 85 groszy.

Jastrzębska Spółka Węglowa dostarczy węgiel zakładom energetycznym

JSW będzie sprzedawała węgiel nie tylko odbiorcom indywidualnym, ale dostarczy go również do rodzimych elektrowni.

- W tym roku JSW wyprodukuje o 400 tysięcy ton węgla do celów energetycznych więcej niż planowano. W sumie, w 2022 roku Spółka wyprodukuje ponad 2,7 mln ton węgla do celów energetycznych. Dodatkowo Spółka uruchomiła produkcję granulatu energetycznego o wydajności 400 ton na dobę. Kolejna instalacja o podobnych parametrach zostanie uruchomiona na początku września 2022 roku. Oznacza to, że do końca roku obie instalacje wyprodukują ponad 90 tysięcy ton granulatu do celów energetycznych - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Według danych spółki, wprowadzenie dodatkowej ilości węgla do celów energetycznych powinno zmniejszyć lukę surowcową u producentów ciepła sieciowego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon