Jerzy Gorzelik: W następnych wyborach regionaliści wystartują pod szyldem RAŚ

W najbliższych wyborach samorządowych wrócimy pod szyldem Ruchu Autonomii Śląska. To najmocniejsza marka i wokół niej powinny zjednoczyć się środowiska regionalistów - powiedział Jerzy Gorzelik, lider RAŚ.

Fb RAŚ
Jerzy Gorzelik

Jerzy Gorzelik zapowiedział na antenie Radia Piekary, że w najbliższych wyborach samorządowych regionaliści wystartują pod szyldem Ruchu Autonomii Śląska, bo jest to szyld już sprawdzony i najbardziej rozpoznawalny i właśnie pod nim mają się środowiska regionalne zjednoczyć.

Lider RAŚ został zapytany o to, czy to zjednoczenie już nie nastąpiło, bowiem przy okazji pierwszej tury wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej liderzy ŚPR i Ślonzoków Razem poparli tego samego kandydata - Marka Wesołego.

Regionaliści się zjednoczyli podczas wyborów w Rudzie Śląskiej? Nie powiedziałbym. Ja od poparcia któregokolwiek z kandydatów w wyborach. A tak naprawdę partia Ślonzoki Razem przyłączyła się do Koalicji Polskiej a RAŚ będzie budował śląską koalicję - odparł Gorzelik.

Skąd poparcie dla Wesołego?

Gorzelik był pytany o to dlaczego to właśnie Marek Wesoły w Rudzie Śląskiej zasłużył na poparcie regionalistów.

- Trzeba na to popatrzeć szerzej. Niewątpliwie jest to kandydat, który otwarcie przyznaje się do swojej śląskości, ale jednocześnie jest członkiem ugrupowania nacjonalistycznego i centralistycznego. Jest to obóz generalnie wrogi górnośląskiemu regionalizmowi - mówił Gorzelik.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon