Jesienna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Sporo utrudnień i komunikacja zastępcza

Na dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, korzystających z usług Kolei Śląskich czeka kilka istotnych zmian. Od 3 września, zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wprowadzi czwartą korektę rozkładu jazdy 2022/23. Nowości mają obowiązywać do 11 listopada 2023.

T. Staniek
Pociąg KŚ

Głównym powodem kolejnej korekty rozkładu jazdy jest dalszy ciąg trwających, licznych prac remontowo-modernizacyjnych. Mowa m.in. o liniach kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, a także obiektach pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem.

Nie zabraknie zmian w obsłudze przystanków. Pasażerowie zyskają możliwość skorzystania z pociągów zatrzymujących się w Warszowicach. Na nowy rozkład wróci także przystanek Rybnik Paruszowice. Z kolei wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, zawieszona zostanie obsługa przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Warto podkreślić, że w związku z kontynuacją prac, wyłączony z obsługi pozostanie także przystanek Bielsko-Biała Północ.

Już w połowie października rozpocznie się modernizacja magistrali E65. Początkowo, działania prowadzone będą na szlaku Kobiór-Pszczyna. Prace przygotowawcze rozpoczną się także na odcinku Będzin - Katowice Zawodzie.

Jeśli chodzi o zastępczą komunikację autobusową - pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach Pszczyna - Bielsko-Biała Główna, Milówka - Zwardoń, Katowice - Mikołów a także Orzesze Jaśkowice - Czerwionka. Planowane są także dodatkowe połączenia pomiędzy Cieszynem a Goleszowem.

Skorygowany rozkład wraz z dokładnymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów dostępny będzie w rozkładzie publikowanym na stronie internetowej Kolei Śląskich a także w wiodących, internetowych wyszukiwarkach połączeń i na peronach PKP.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon