Wielkie Derby Śląska: mecz Ruchu z Górnikiem z relacją po śląsku. Można też zarobić jak "Hanys lutnie pierwszy tor"

W sobotę 16 marca 2024 r. na Stadionie Śląskim odbędą się Wielkie Derby Śląska: Ruch Chorzów vs Górnik Zabrze. Na trybunach zasiądzie około 38 tysięcy widzów. Kolejny raz będzie transmisja meczu z komentarzami po śląsku. ,,Śląski klimat" imprezy wyczuli też bukmacherzy...

Wielkie derby slaska 2

Wielkie Derby Śląska już dziś!

Legendarne starcie Ruch Chorzów-Górnik Zabrze to ligowy klasyk i kawał historii polskiej piłki. Śląskie drużyny zmierzą się ze sobą 123 raz. Na Stadionie Śląskim - pierwszy od 15 lat. Pierwsze Wielkie Derby Śląska w sezonie 2023/24 odbyły się 15 września w Zabrzu. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Zabrza (1:0). Autorem zwycięskiej bramki był Lukas Podolski.

Pod 24. kolejkach Ruch walczy o utrzymanie w tabeli. Aktualnie ,,Niebiescy" zajmują przedostatnie miejsce w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, tracąc pięć punktów do bezpiecznej strefy. Górnik Zabrze martwić się nie musi, bo zajmuje solidną pozycję w pierwszej połowie tabeli i ma apetyt na walkę o czołówkę. Po zimowej przerwie klub przegrał tylko jedno spotkanie (1:3) z Widzewem Łódź.

Kolejny raz będzie transmisja meczu z komentarzami po śląsku

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30. Spotkanie prowadzi jeden z najbardziej cenionych arbitrów Szymon Marciniak. Transmisja na kanałach: Canal+ Sport, Canal+ 4K, Canal+ Sport 3. W języku polskim komentować będą Adam Marchliński i Kamil Kosowski. (Ôddekuj Ślōnsk choby nigdy przodzij! Szrajbnij sie na nasz ślōnski newsletter: https://www.slazag.pl/newsletter-slaski)

Podobnie jak we wrześniu 2023 r. i tym razem chętni będą mogli oglądać mecz z komentarzami po śląsku na platformie Canal+ online.

- Uważam, że to świetna inicjatywa: mamy futbolowe tradycje, mamy dwa wielkie kluby, legendarną rywalizację, która elektryzuje kibiców i mamy swój język, do którego przyznaje się pół miliona Ślązaków. (...) Komentarz na żywo to jednak coś nowego i coś innego niż czytanie składów i informowanie o żółtych kartkach - mówił wtedy aktor Bogdan Kalus, który przez kilka lat był spikerem na stadionie Ruchu Chorzów.
Wielkie Derby Śląska po śląsku
Wielkie Derby Śląska po śląsku

Tym razem zamiast Kalusa usłyszymy w roli komentatora Marcina Baszczyńskiego oraz ponownie Remigiusza Kulę. Obaj są komentatorami sportowymi Canal+, od urodzenia związanymi ze Śląskiem. Baszczyński, synek z Rudy Śląskiej, jest wychowankiem Ruchu Chorzów.

- Wielkie Derby Śląska, w dodatku na Stadionie Śląskim, muszą być po śląsku! Dla mnie, czyli dla rodowitego Ślązaka, skomentowanie meczu pomiędzy Ruchem a Górnikiem będzie ogromną frajdą. Zrobiliśmy to przy okazji pierwszej rywalizacji obu zespołów i zainteresowanie okazało się tak duże, że teraz czas na drugie podejście! - mówi Remigiusz Kula, dziennikarz CANAL+.

Śląski pojedynek. Bukmacherzy też ,,poczuli krew" i proponują... zakłady po śląsku

Wybitnie regionalny klimat meczu zauważyli bukmacherzy. Największa firma bukmacherska w Polsce postanowiła zaproponować kibicom zakłady po śląsku. Analitycy przeanalizowali możliwe scenariusze, a swoje propozycje postanowili zapisać w godce. - Eksperty se gdybajom i niy som zgodni co do tego, kery manszaft wygro szpil - czytamy. Można jednak zauważyć, że eksperty minimalnie przechylają się w stronę zwycięstwa drużyny z Zabrza.

  1. "Ino Ruch, Ino Niebiescy" - kurs 3.00, za każde postawione 100 zł można wygrać 264 zł.
  2. "Górnik wygro szpil” - kurs 2.45, za każde postawione 100 zł może wygrać 215 zł.

Jaki jeszcze zakłady po śląsku przygotowano na WDŚ?

  • "Pierwszy tor lutnie Hanys” - kurs 1.50
  • "Pierwszy ek bydzie do Żaboli” - kurs 1.85
  • “Poldi lutnie tor spoza sztrafu" - kurs 10.00
  • "Szczepek aspoń trzi razy obali się we sztrefie" - kurs 4.00
  • "Syndzia gwiźnie elwer w piyrszej sztwierci" - kurs 15.00
Ruch chorzow stadion slaski

Może Cię zainteresować:

Będzie mecz, będą utrudnienia. W sobotę Wielkie Derby Śląska

Autor: Redakcja

13/03/2024

Chopcy z Roosevelta dla Lubanskiego

Może Cię zainteresować:

Włodzimierz Lubański: „Chciałbym, żeby Górnik znów grał o Europę”. Co legendarny piłkarz mówi o Podolskim?

Autor: Grzegorz Lisiecki

15/03/2024

Włodzimierz Lubański, Stanisław Oślizlo i Hubert Kostka

Może Cię zainteresować:

Oto 10 najlepszych piłkarskich zespołów ze Śląska i Zagłębia, które NIE zdobyły mistrzostwa Polski

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon