Kamil zginął w kopalni „Pniówek", gdy ratował swoich kolegów. Zostawił żonę i osierocił dwie córki. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny

Na platformie pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego w kopalni „Pniówek" Kamila Liszoka, ratownika górniczego, który stracił życie próbując ratować kolegów z gruby.

Pomagam.pl
Kamil Liszok to jeden z ratowników górniczych, który zginął w kopalni „Pniówek

Kamil Liszok był ratownikiem górniczym. Od 2017 roku pracował w kopalni Pniówek gdzie oddał swoje życie by ratować kolegów. Zginął w czasie misji ratowniczej, zasypany po wybuchu metanu. Miał 33 lata. Zostawił żonę i osierocił dwie córki. Grupa przyjaciół Kamila postanowiła otworzyć zbiórkę na Pomagam.pl: https://pomagam.pl/7tew8c. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie ratownika.

Kamil zawsze szedł po żywych

W środę 20 kwietnia Kamil zaczął pracę o północy, a już po 15 minutach doszło do wybuchu w kopalni Pniówek i razem z innymi kolegami ruszył na ratunek zasypanym górnikom. Zeszli kilometr pod ziemię i pomogli wydostać kilku rannych. – Wyprowadził z kolegą jedną lub dwie osoby. Uratowali im życie. Poszli po kolejne. W dwie minuty po ostatnim meldunku utracono z nimi kontakt. Doszło do kolejnego wybuchu

Tradycje górnicze sięgają dziadka Kamila. Jego ojciec i brat również pracowali w kopalni. Z zawodu był ślusarzem. Pasjonował się sportem. Uwielbiał wyprawy, jazdę na “szosie”, brał udział w maratonach. Z bratem chodził na rockowe koncerty. Za kilka miesięcy miał się wprowadzić do nowego domu razem ze swoją rodziną.

- Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego, dowcipnego, potrafiącego doradzić każdemu dobrym słowem. Teraz rozbawia wszystkich swoimi żartami tam na górze - mówią organizatorzy zbiórki, przyjaciele zmarłego. - Trzymaj miejsce dla nas tam obok siebie, bo jeszcze się spotkamy - zwracają się w opisie do Kamila.

20 kwietnia 2022 roku, po północy, na głębokości ok. 1 km doszło do wybuchu metanu w kopalni “Pniówek” w Pawłowicach. W wyniku tragedii zginęło 9 osób.

KWK Pniówek 2

Może Cię zainteresować:

Wybuch metanu w kopalni Pniówek. Potwierdzono śmierć czterech osób. Trwają poszukiwania ośmiu

Autor: Patryk Osadnik

20/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pniowek 05 fot dawid lach

Ratownicy coraz bliżej uwięzionych górników w KWK Pniówek

Andrzej Duda

Andrzej Duda spotka się z ratownikami z kopalni Pniówek

Kopalnia Węgla Kamiennego Wujek

Największe katastrofy górnicze na Śląsku w XXI wieku

Górnik JSW

Cztery nocne wybuchy w kopalni Pniówek. Ranni są ratownicy

F Qy Us48 Xo Agp OF5

Morawiecki: Słowa grzęzną w gardle, pięć osób nie żyje

Nie żyje Dominik Godziek

Tragedia w kopalni Pniówek. Nie żyje prezes LKS Brzeźce

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu